Jedno z najtrudniejszych miejsc do czyszczenia jest łazienka, ponieważ na co dzień aktywnie z niej korzystamy i pojawiają się tam co chwilę nowe zanieczyszczenia.

Zaniedbana toaleta może szczególnie zepsuć wrażenie gości. W tym artykule podzielimy się przepisem na środek ludowy, który pomoże wyczyścić toaletę.

Zawiązuję torbę i przyczepiam do spłuczki - toaleta błyszczy. I nie ma wstydu przed gośćmi

Jak czyścić muszlę klozetową bez chemii

Ten przepis zaproponował mi kiedyś sąsiad. Od tego czasu nie kupowałem drogich produktów z chemią do czyszczenia toalety. Nie musisz martwić się o koszty, ponieważ wszystkie komponenty są tanie, nie musisz kupować ich osobno, ponieważ masz je już w domu.

Będziesz potrzebować

1 łyżka. l. proszek do pieczenia
1 łyżka. l. pasta do zębów
1 łyżka. l. proszek do prania
1 plastikowa torba

Jak przygotować

Na początek weź małą miskę przydatną do mieszania składników. Zawiąż worek i przymocuj go do spłuczki - toaleta będzie czysta i świeża I nie ma wstydu przed gośćmi!

Dla powstałej mieszanki wybierz ciaśniejszą plastikową torebkę, aby nie pękła podczas użytkowania.

Umieść tam produkt i mocno zwiąż. Przy takiej ilości składników czyścik powinien wystarczyć na 3-4 dni. Jeśli chcesz dłużej używać, po prostu zwiększ proporcje. Weź na przykład nie 1 łyżkę każdej substancji, ale 2. Zawiązuję torbę i przyczepiam ją do spłuczki - toaleta świeci. I nie ma wstydu przed gośćmi.

Teraz ciesz się miksturą i przebij torbę robiąc małe dziurki w torebce. Można to zrobić za pomocą igły lub wykałaczki. Przez te otwory nasz czyścik wyjdzie w odpowiedniej ilości. Wystarczy 6-7 otworów.

Zawiązuję torbę i przyczepiam do spłuczki od wewnątrz - toaleta świeci. I nie ma wstydu przed gośćmi!

Ludowy środek do czyszczenia toalety jest prawie gotowy. Wystarczy go zainstalować w spłuczce. Zanim to zrobisz, przygotuj toaletę, dokładnie ją myjąc. Następnie zdejmij korek zbiornika lub przesuń go na bok. Umieść torebkę z produktem tak, aby była całkowicie zanurzona w wodzie. Koniec worka musi znajdować się na zewnątrz.

Zawiązuję torbę i przyczepiam do spłuczki - toaleta świeci. I nie ma wstydu przed gośćmi

Załóż pokrywkę, naciskając krawędź torebki. Gotowe! Teraz możesz wypróbować nowy środek zaradczy. Aby wyczyścić toaletę, wystarczy nacisnąć spłuczkę. Natychmiast zobaczysz wodę z mydłem i poczujesz świeżość składników. Nasz środek czyszczący stworzy również niewidoczny film na powierzchni muszli klozetowej, który utrzyma ją w czystości.

Jak widać, przygotowanie produktu, który pomoże w czyszczeniu toalety, jest bardzo łatwe i nie zajmuje dużo czasu i środków. Użyj tego przepisu przynajmniej raz, a nie będziesz już chciał kupować drogich chemicznych środków czyszczących.

O tym się mówi: Najmniejsza mama na świecie ryzykowała życie, by dawać je kolejnym dzieciom. Czy była bohaterką

Zerknij: Najbliższe dni będą ciężke dla wielu osób? Wszystko za sprawą cieśnienia. Co nas czeka