Najnowsza badania naukowców są zaskakujące. Zarówno nauka, jak i medycyna rozwijają się obecnie w ekspresowym tempie. Dzięki temu dzisiejsze dzieci mogą dożyć sędziwego wieku.

Nieprawdopodobne doniesienia naukowców

Obecna kultura pracy, przetworzona żywność, stres czy zanieczyszczone powietrze sprawiają, że dzisiejsze społeczeństwo boryka się z wieloma chorobami cywilizacyjnymi i psychicznymi.

Przez to średnia długość życia nieco się skróciła w porównaniu do naszych przodków. Naukowcy mają jednak na to sposób i zapewniają, że za kilkadziesiąt lat ludzie będą mogli nawet żyć 145 lat! Jak to możliwe?

Naukowcy. Źródło: youtube.com
Naukowcy. Źródło: youtube.com
Naukowcy. Źródło: youtube.com

Wszystko za sprawą kilku koncepcji. Pierwszą z nich jest zażywanie przez ludzi rapamycyny, czyli leku, który spowalnia starzenie się komórek. Okazuje się, że dzięki niemu myszy mogą żyć znacznie dłużej.

Ile będą mogły żyć dzisiejsze dzieci?

Jeśli rapamycyna zadziała podobnie w przypadku ludzi, przedłuży życie nawet o 15 lat. Ponadto naukowcy opracowali technologię drukowania ludzkich organów. Pierwszy raz miało to miejsce w 2013 roku, kiedy to wydrukowali oni w technologii 3D ludzką nerkę.

Badacze pracują również nad opracowaniem mapy ludzkiego mózgu. Nie jest to jednak zbyt proste i potrzebują wciąż dużej wiedzy w tym temacie.

Szpital. Źródło: youtube.com
Szpital. Źródło: youtube.com
Szpital. Źródło: youtube.com

Dotychczas naukowcy zmapowali tylko mózg robaka, który ma o 86 miliardów neuronów mniej niż mózg ludzki

- może przeczytać w businessinsider.com.pl.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: MARTYNA WOJCIECHOWSKA W KOŃCU UJAWNIŁA KULISY ROZSTANIA Z PRZEMYSŁAWEM KOSSAKOWSKIM. ICH MAŁŻEŃSTWO SKOŃCZYŁO SIĘ Z DNIA NA DZIEŃ. CO SIĘ STAŁO

PORTAL INFORMACYJNY „ZYCIE.NEWS” PISAŁ RÓWNIEŻ O: MARYLA RODOWICZ CZEKAJĄ SPORE ZMIANY PO ROZWODZIE? KRÓLOWA POLSKIEJ ESTRADY DOSTAŁA NIESAMOWITE ZAPROSZENIE Z CZECH. MA TO ZWIĄZEK Z PEWNYM MĘŻCZYZNĄ

PORTAL INFORMACYJNY “ZYCIE.NEWS” INFORMOWAŁ TAKŻE O: MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN PODZIELIŁA SIĘ ZASKAKUJĄCĄ INFORMACJĄ. NAJMŁODSZY SYN SPRAWIA JEJ JUŻ PIERWSZE PROBLEMY WYCHOWAWCZE. CO SIĘ WYDARZYŁO