Jak podaje portal "Super Express", we wtorek 27 lipca, w wieku 71 lat zmarł Jan Pęczek. Maciej Englert przekazał, że aktor zmagał się z nieuleczalną chorobą, pomimo której starał się żyć normalnie. Występował nie tylko w "Barwach szczęścia", ale także na deskach Teatru Współczesnego, z którym związany był przez 4 dekady.

Jan Pęczek miał wsparcie w rodzinie

Jan Pęczek żył w długoletnim związku małżeńskim z ukochaną Jadwigą Bargiełowską-Pęczek. Para wspierała się i wspólnie podejmowała różne aktywności między innymi to właśnie z małżonką Jan Pęczek działał w opozycji w czasie stanu wojennego.

"Z urodzenia góral z Makowa Podhalańskiego, twarda sztuka nie do zdarcia, w czasie stanu wojennego działający po cichu razem z żoną Jadwigą Bargiełowską aktywnie w opozycji". - powiedział przyjaciel zmarłego aktora Marcin Troński:

Żona zmarłego aktora również odeszła w tym roku. Kilka miesięcy temu pani Jadwiga zmarła nagle. Dla Jana był to cios nie do przeżycia. Jak wspominają bliscy aktora, mimo ogromnego bólu udało mu się przejść przez ten ciężki okres.

Jan Peczek korzystał ze wsparcia najbliższych. Aktor doczekał się trzech córek i siedmiorga wnuków.

-Wszystkich ich mam po równo w sercu. Ponieważ jedna z córek mieszka z rodziną w Pekinie, druga w Krakowie, a syn w Rudzie Śląskiej, rzadko udaje nam się razem spotkać. Ale jeśli tak, to właśnie w chałupie na Warmii. Czasem sam z wnukami na wieś jadę, a nawet im gotuję! - mówił aktor w rozmowie z Interią.

Jak informował portal "Życie Polska": Emeryci mogą spodziewać się dodatkowego zastrzyku gotówki. Dzięki tym zmianom mogą liczyć nawet na 30 tysięcy złotych! O czym mowa

Przypomnij sobie: Hanna Lis zmieniła się nie do poznania. Internauci niedowierzają. Co się stało z twarzą dziennikarki

Portal "Życie Polska" pisał również: Najpopularniejsze show Telewizji Polskiej będzie miało konkurencję! Marta Manowska powinna się obawiać. O czym mowa

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: Niesamowite odkrycie na polskiej plaży. Dokonała go para turystów. Historia, jak z filmu. O czym mowa