Przetwory – robi je praktycznie każda pani domu. Niestety nie wszyscy wiemy jak je prawidłowo przechowywać. Przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się, jakie największe błędy popełniamy podczas ich przechowywania.

Ci, którzy samodzielnie robią przetwory zazwyczaj gromadzą je w ogromnych ilościach. Często zdarza się, że przestają mieścić się na naszych piwnicznych czy spiżarnianych półkach.

Niejednokrotnie zdarza się tak, że źle przechowane przetwory zwyczajnie zaczynają się psuć. Jak się okazuje są sposoby na to, by wytrzymały jak najdłużej. Wystarczy nie popełniać kilku błędów.

Przetwory, Youtube: Rączka gotuje
Przetwory, Youtube: Rączka gotuje

Jak najlepiej przygotować przetwory?

Produkty, które zamierzamy umieścić w słoikach powinny być przede wszystkim świeże. Kiedy wybierzemy już odpowiednie, wowczas mozemy przejsc do ich przygotowywania.

Podchodząc do przygotowywania przetworów należy pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim trzeba odpowiednio przygotować słoiki oraz butelki, ktore powinny byc w idealnym stanie i nie posiada zadnych pekniec czy wyszczerbień. Ważny jest także dobór odpowiednich nakrętek. Najlepsze są te metalowe. Nakrętki muszą być w idealnym stanie. Pod żadnym pozorem nie mogą być powyginane czy pokryte rdzą.

Kiedy mamy naszykowane słoiki i nakrętki możemy przejść do kolejnego kroku, którym jest wyjałowienie słoików i butelek. Te zrobione ze szkła możemy wyparzyć na kilka sposobów np. w piekarniku, gorącej wodzie, zmywarce czy mikrofalówce.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: IMGW ostrzega przed kolejną falą upałów. Temperatury osiągną ponownie powyżej 30 stopni. Czego jeszcze możemy się spodziewać po pogodzie

Jak informował portal „Życiepl.com”: Niezwykła historia 15-letniej dziewczyny obiegła cały świat. Nastolatce udało się wyrwać z rąk porywacza, bo zachowała spokój. Niesamowita sytuacja

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Monika Olejnik ujawniła śmieszną wpadkę , którą zaliczyła w programie TVN24. Wiadomo kto jeszcze z jej gości dał się złapać na to samo

Sprawdź także ten artykuł: Lech Wałęsa ma wielkie kłopoty ze swoim synem! Sławomir Wałęsa powiedział, że nie zrobi tego, czego chce rodzina. Mówi, że nie ma dla niego ratunku