Serwis WTV ku przestrodze osób starszych przedstawił bulwersująca historię 77-letniej mieszkanki Sopotu, która odebrała telefon od nieznajomej osoby i dała się nabrać. Rozmówca podał się za pracownika poczty, po czym staruszka otrzymała drugi telefon, w którym odezwał się fałszywy policjant. Seniorka padła w ten sposób ofiarą naprawdę okropnego oszustwa.

Kobieta poinstruowana przez oszustów wyrzuciła przez balkon oszczędności całego swojego życia! O zajściu informują dziennikarze Polskiej Agencji Prasowej.

77-letnia seniorka wyrzuciła przez okno oszczędności swojego życia. Padła w ten sposób ofiarą okropnego oszustwa

Jak donoszą media, 77-letnia mieszkanka Sopotu odebrała podejrzany telefon od osoby podającej się za pracownika poczty, który przekazał kobiecie, że ma przyjść na jej adres paczka. W ten sposób udało mu się wyłudzić od staruszki niemal wszystkie wrażliwe dane. Później kobieta odebrała drugi telefon od mężczyzny podającego się za policjanta.

Człowiek ten przekonał starszą panią, że wkrótce w jej mieszkaniu będzie miała miejsce obława. Jak wyjaśnia PAP, włamywacze mieli posłużyć się specjalnym gazem, który miał w trakcie rozmowy być rozpylany w jej mieszkaniu. Kobieta na początku nie uwierzył, ale rozmówca nakazał jej zadzwonić pod 997 bez rozłączania się i staruszka uwierzyła.

Szybko rozłożyła pod drzwiami ręcznik, który miał ją zabezpieczyć przed wdychaniem gazu i łąpiąc za reklamówkę z oszczędnościami wyrzuciła je przez balkon wprost w ręce obcej kobiety. Szybko zrozumiała jednak, że padła ofiara oszustwa.

„Wtedy kobieta usłyszała, że obława skończyła się i za chwilę odzyska pieniądze. Niestety, tak się nie stało. Policjanci nigdy nie proszą nikogo o pieniądze! Jeżeli zabezpieczają gotówkę i majątek to tylko od przestępców, którzy zostali przez nich zatrzymani – powiedziała Lucyna Rekowska, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w rozmowie dla Polskiej Agencji Prasowej.

Jak informował portal "Życie": MINISTER SPRAWIEDLIWOŚCI WYDAŁ WAŻNY KOMUNIKAT W SPRAWIE 11-LETNIEGO SEBASTIANA. ZBIGNIEW ZIOBRO MA JASNE ŻĄDANIE DOTYCZĄCE KLUCZOWYCH ZMIAN W PRAWIE

Przypomnij sobie: NA CO PRZEZNACZA ZAROBIONE PIENIĄDZE JAROSŁAW KACZYŃSKI? WYSZŁO NA JAW, NA CO WYDAJE ŚRODKI PREZES PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI. DLA WIELU TO ZASKOCZENIE

Portal "Życie" pisał również: ROBERT LEWANDOWSKI POSTANOWIŁ W UROCZY SPOSÓB UCZCIĆ DZIEŃ MATKI. ZDRADZIŁ FANOM RODZINNĄ TAJEMNICĘ I PRZY OKAZJI POKAZAŁ TWARZ SWOJEJ MAMY Z BLISKA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: WAŻNA WIADOMOŚĆ DLA TYSIĘCY POLAKÓW. WIELE OSÓB CZEKA WYMIANA NAJWAŻNIEJSZEGO DOKUMENTU. KOGO DOTYCZY TA ZMIANA? TRZEBA SPEŁNIAĆ OKREŚLONE WARUNKI