Covid-19 jest choroba, która sieje w organizmie ogromne spustoszenie. Wiedza o tym Kwaśniewscy, którzy ze skutkami zachorowania zmagają się do tej pory.

Kwaśniewscy zmagają się z powikłaniami po koronawirusie

Kwaśniewska, screen YT
Kwaśniewska, screen YT
Kwaśniewska, screen YT Kwaśniewska, screen YT

Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy mieli koronawirusa. Para prezydencka poddała się testom na obecność koronawirusa na początku lutego. Były prezydent zmagał się z podwyższoną temperaturą i męczącym kaszlem. Jeszcze długo po ustaniu zachorowaniu dokuczały mu uciążliwe objawy COVID-19. Jak zdradził sam Kwaśniewski powikłania męczyły go przez kilka tygodni. Były prezydent zmagał się między innymi z tak zwana mgła kowidową, czyli problemami z pamięcią. Jego małżonka także długo dochodziła do siebie.

Jak wyznał Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Faktem powikłania po COVID-19 nie należą do tych, które szybko przechodzą. Po uzdrowieniu Kwaśniewski przez kilka tygodni czuł osłabienie fizyczne. Jak przyznał nie jest jeszcze w pełni sil i do sprawności będzie wracał długo.

-Rozmawiam z różnymi ozdrowieńcami i wszyscy mówią to samo: ten okres rekonwalescencji trwa długo, dochodzenie do stuprocentowej wydolności to jest proces, są momenty zmęczenia - tłumaczył w programie "Newsroom WP" były polityk.

Aleksander Kwaśniewski/ screen youtube
Aleksander Kwaśniewski/ screen youtube
Aleksander Kwaśniewski/ screen youtube

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wyjątkowo cenne świadczenie dla wybranych seniorów. Jakie warunki trzeba spełnić by otrzymać emeryturę honorową i ile ona wynosi

Jak informował portal „Życiepl”: Agata Duda pojawiła się publicznie po raz pierwszy po doznaniu poważnej kontuzji. Wiadomo w jakiej formie jest obecnie Pierwsza Dama

Zobacz także: Grażyna Szapołowska w trudnej sytuacji finansowej? Co z jej emeryturą? Gwiazda musi sprzedawać rzeczy