Chodziło o to, aby uciec od oficjalnych nagłówków i wiadomości. Stworzyć projekt, który dałby ludziom dostęp do informacji z całego świata. Tak powstała pierwsza strona na Facebooku o nazwie Wiesz.

Projekt był nowatorski, ponieważ publikował nie to, o czym wszyscy piszą, a to, co ludzie chcieli przeczytać. Zespół spędził miesiące analizując swoich czytelników. Co czytają, co komentują i co chcieliby widzieć w swoiсh wiadomościach. Zebrawszy wszystkie informacje, zespół strony Wiesz doszedł do wniosku, że ich odbiorcy potrzebują dobrych i pozytywnych wiadomości.Tak narodził się pomysł, aby opowiedzieć ludziom o różnych historiach życia z całego świata.

Dziś projekt stał się jednym z najczęściej odwiedzanych w Polsce. Codziennie odwiedza go ponad pół miliona osób. W redakcji Wiesz pracuje kilkudziesięciu młodych dziennikarzy, którzy publikują około 60 wiadomości dziennie. Tworzą wyjątkowe treści wideo, które według zespołu mają na celu przynajmniej trochę ulepszyć świat.

Odniesienie

Projekt Wiesz jest własnością Rhymer Digital. To holding wydawniczy działający w ponad 10 krajach na całym świecie.

Szybko rozwijająca się firma zajmująca się mediami cyfrowymi, która tworzy rozrywkę i treści społecznościowe dla globalnej publiczności. Celem firmy jest produkcja zróżnicowanych treści wysokiej jakości.

Podobnie jak niegdyś wynalazcy, którzy opracowali urządzenia poprawiające życie ludzi, dziś firma próbuje rozwiązać problemy naszych czasów. Aby życie ludzi było bardziej interesujące i pouczające. Rzeczywiście, we współczesnym świecie informacja pomaga nie tylko w samorozwoju, ale także wzrostowi kapitału.