Szczera wypowiedź Marcina Prokopa o swojej karierze oraz prowadzonych przez lata współpracach z innymi gwiazdami. Co takiego powiedział?

Jak powszechnie wiadomo, Marcin Prokop jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej lubianych dziennikarzy w Polsce. Swoją rozpoznawalność i uznanie pośród widzów zdobył dzięki wyjątkowemu poczuciu humoru, ogromnej inteligencji i wiedzy na wiele tematów oraz profesjonalizmowi w wykonywanej pracy dziennikarskiej.

Okazuje się, że Marcin Prokop z wykształcenia jest specjalistą ds. marketingu i bankowości, jednak, jak sam twierdzi “Lubię, kiedy życie mnie zaskakuje. Jestem przy tym otwarty na to, co nowe, zwykle widzę w tym bardziej szansę niż zagrożenie. Rutyna mnie uwiera”. Z tego względu podjął się pracy jako dziennikarz, czego zupełnie nie żałuje.

Współpraca z innymi

Marcin Prokop w jednym z ostatnio udzielonych wywiadów przyznał także, jak układa mu się współpraca z innymi gwiazdami. Najbardziej rozpoznawalne duety, które tworzy są z Dorotą Wellman w śniadaniówce “Dzień Dobry TVN”, a także z Szymonem Hołownią w programie “Mam Talent”.

Drugi z wymienionych duetów przeszedł już do historii ze względu na zmianę drogi zawodowej.

- Kocham tego faceta, ufam jego decyzjom i cokolwiek w życiu postanowi, będę miał przekonanie, że dokonał właściwego wyboru. Bo wiem, że stoją za nim czyste intencje, autentyczna chęć uczynienia z rzeczywistości trochę lepszego miejsca. - komentuje Prokop.

Zapytany zaś o Dorotę Wellman stwierdził, że z nikim innym nie wyobraża sobie prowadzenia popularnego programu śniadaniowego. “Dorota jest dla mnie jak siostra” - mówi.