Jak wszyscy wiedzą, na wczorajszej konferencji prasowej, która odbyła się w godzinach popołudniowych premier Mateusz Morawiecki nagle, bez żadnej zapowiedzi poinformował o zamknięciu cmentarzy w dniach 31.10 - 02.11, co mocno wzburzyło niemalże wszystkich Polaków.

Wiele osób miało w planach udać się na cmentarze do bliskich właśnie w te dni, kiedy jest wolne od pracy. Niestety, decyzja rządzących wzburzyła wszystkich i do późnych godzin nocnych wszyscy musieli udać się na cmentarz.

"Kup pan chryzantemę!"

Najbardziej jednak w tej sytuacji ucierpiało tysiące handlarzy kwiatów i zniczy, którzy w listopadzie mają największy utarg – zakupione przez nich towary poszłyby na zmarnowanie, gdyby nie akcja zapoczątkowana przez prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego zatytułowana “Kup pan chryzantemę”.

- Ul. Bracka u zbiegu z ul. Kruczą; ul. Marszałkowska, wzdłuż domów towarowych; C.H. Arkadia; Parking przy Hali Gwardii; ul. Andersa przy czerpni Metra (okolice Arsenału); ul. Chmielna, pomiędzy ul. Nowy Świat a ul. Kruczą. - to lista miejsc, gdzie sprzedawane są chryzantemy w stolicy.

W akcję włączają się również gwiazdy polskiego show – biznesu i nawołują do zakupu chryzantem. Jedną z takich osób jest prezenter telewizyjny i radiowy, Maciej Dowbor wraz z żoną, Joanną Koroniewską.

- Zróbcie dobry uczynek - kupcie kwiaty i znicze przed cmentarzami. Mnóstwo osób zostało narażonych na olbrzymie straty finansowe! - pisze wyraźnie oburzony Maciej Dowbor.