Episkopat Polski o zamknięciu cmentarzy

Jak podaje portal "Pikio", pandemia pogłębia się coraz bardziej, dlatego też rząd zdecydował się na zamknięcie cmentarzy w dniu 31 października oraz 1 i 2 listopada. Ma to pomóc w rozłożeniu wizyt na kilka dni, choć Polacy są przeciwni takiemu rozwiązaniu. Większość obywateli właśnie wczoraj odwiedziła groby bliskich, przez co nie uniknięto tłumów.

Decyzję o braku możliwości celebrowania Święta Zmarłych skomentował Episkopat Polski, a dokładniej jego rzecznik, ks. Leszek Gęsiak. Duchowny zaapelował do wiernych, by przestrzegali wprowadzonych przez Mateusza Morawieckiego obostrzeń i uzyskali odpust zupełny w inny sposób, bowiem modlić można się wszędzie.

Cmentarz/ YouTube: Telewizja Kutno
Cmentarz/ YouTube: Telewizja Kutno
Cmentarz/ YouTube: Telewizja Kutno

Z uwagi na sytuację epidemiczną w tym roku nie będziemy mogli nawiedzić cmentarzy 1 i 2 listopada, ale to nie oznacza, że nie możemy się modlić za naszych bliskich zmarłych w domach. wypełniając określone warunki, można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza, kościoła lub kaplicy przez cały listopad. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie i ofiarować go za osobę zmarłą. Módlmy się za nich w domach. Zamiast znicza zapalmy za nich świecę i wspominajmy ich z rodziną, tworząc w ten sposób wspólnotę modlitewną ogarniającą pamięcią tych, którzy poprzedzili nas w wędrówce do domu Ojca. rzecznik Episkopatu

Cmentarz/ YouTube: Telewizja Kutno
Cmentarz/ YouTube: Telewizja Kutno
Cmentarz/ YouTube: Telewizja Kutno

To również może Cię zainteresować: WIELKI POŻAR POD WARSZAWĄ. JEDNA OSOBA RANNA. CO SIĘ STAŁO

Zobacz także: SĘDZIA ANNA MARIA WESOŁOWSKA O PROTESTACH. PRZEPROSIŁA ZA SWOJE SŁOWA