Polska służba zdrowia nie była przygotowana na takie obciążenie jakim okazała się pandemia. W szpitalach brakuje nie tylko lóżek, sprzętu ale także personelu. Co więcej karetki z chorymi pacjentami na pokładzie czekają pod drzwiami szpitali godzinami. Te niepokojące wiadomości to już dziś codzienność.

Szczere wyznanie ratownika medycznego

W Polsce panuje tak duże napięcie, ze nic dziwnego w tym, że co chwilę ktoś daje upust swoim emocjom, mówiąc głośno o tym, co jest złe. Do takich osób należy jeden z e śląskich ratowników medycznych, który postanowił szczegółowo opisać sytuację polskiej służby zdrowia.

Karetka/ YouTube: KlodzkoNeeds Batman
Karetka/ YouTube: KlodzkoNeeds Batman
Karetka/ YouTube: KlodzkoNeeds Batman

- Chciałbym żyć w Polsce, malowanej przez rządowe media. Niestety żyję w rzeczywistości – napisał ratownik .

Jak napisał ratownik, zmuszony był przez aż 8 godzin czekać pod szpitalem na to, by pacjent leżący z karetce mógł się do niego dostać. Mowa tutaj o historii mężczyzny, który 22 października około godziny 23 został zabrany z domu z ciężkimi problemami z oddychaniem.

- Wzięliśmy go z domu, jeszcze pod domem dowiedzieliśmy się, że już nigdzie nie ma miejsc, izolatek. Dyspozytor nie wie gdzie nas wysłać. Powiedziałem: "co mamy zrobić", żeby był jakiś cel podróży - wyjaśnia ratownik.

Karetka, koronawirus/ https://serwisy.gazetaprawna.pl/
Karetka, koronawirus/ https://serwisy.gazetaprawna.pl/
Karetka, koronawirus/ https://serwisy.gazetaprawna.pl/

Jak powiedział ratownik początkowo otrzymał zlecenie przewiezieni pacjenta do szpitala w Rybniku, tam jednak pacjent nie został przyjęty ze względu na brak wolnych lóżek. Zdecydowano wiec przewieźć chorego mężczyznę do Wodzisławia. Tam było podobnie.

- Tam równie ciemno i pusto. Pielęgniarki powiedziały, że do godziny szóstej izba jest zamknięta. Izolatki są pełne "covidów", które trzeba najpierw gdzieś wywieźć, ale nie wiadomo gdzie, bo też nie ma miejsc - wspomina.

To też może cię zainteresować: WARSZAWA: DEMONSTRACJE W STOLICY TRWAJĄ W NAJLEPSZE. DO STRAJKUJĄCYCH KOBIET DOŁĄCZAJĄ ROLNICY. NIEBAWEM MIASTO BĘDZIE CAŁKOWICIE ZABLOKOWANE

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: ZDUMIEWAJĄCE WIEŚCI, KOBIETA ZRZUCONA ZE SCHODÓW KOŚCIOŁA! POTRZEBOWAŁA POMOCY MEDYCZNEJ, WEZWANO KARETKĘ, DRUZGOCĄCE SCENY W JEDNYM Z POLSKICH MIAST

O tym się mówi na świecie: RODZINA KRÓLEWSKA SPODZIEWA SIĘ NOWEGO CZŁONKA RODZINY? FANI KSIĄŻĘCEJ PARY NIE MAJĄ ZŁUDZEŃ