Od wczoraj w Polsce panują ponure nastroje. Głównie przez przepchniętą przez Trybunał Konstytucyjny ustawę, która rażąco godzi w prawa a także zdrowie Polek.

Andrzej Duda o prawie aborcyjnym

Andrzej Duda, który jako jeden z wielu, którzy popełnili tę jakże skrajnie nieodpowiedzialną i narażającą na niebezpieczeństwo kobiety ustawę, postanowił skomentować swój wybór. Nie trudno się domyślić, że z opinia prezydenta nie zgadzają się myślący, mądrzy i niedający się zmanipulować Polacy.

- Każde dziecko ma prawo do życia - mówi w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" Andrzej Duda.

Andrzej Duda, Agata Duda
Andrzej Duda, Agata Duda
Andrzej Duda, Agata Duda

Pytanie brzmi, czy głowa państwa faktycznie jest wykazuje się aż taką ignorancją, czy stoją za tym inne powody?

Kinga Duda jako doradca prezydenta. Co o jej funkcji powiedział Andrzej Duda?

W ostatnim czasie media ostro komentowały sprawę Kingi Dudy, która została pracownikiem Kancelarii Prezydenckiej, w której to jest doradcą własnego ojca. O komentarz do tej sytuacji po co pokusiła się sam zainteresowany. Jak okreslil pomoc Kingi, Andrzej Duda?

- Chciałem, żeby zalegalizowana i transparentna była sprawa tego, że często korzystam z jej zdania i wysłuchuję tego, co ma do powiedzenia. Uznałem, że powinna mieć status oficjalny, żeby nie było pytań, co ta 25-letnia pani tutaj robi - wyjaśnia prezydent.

Okazuje sie, że Andrzej Duda korzysta z rad swojej córki Kingi. Ciekawe czy we wszystkich sprawach mają takie same zdanie?

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: NAJGORSZE DOPIERO PRZED NAMI. MINISTER ZDROWIA NIE MA WĄTPLIWOŚCI, CO DO SŁUSZNOŚCI SWOICH SŁÓW. MUSIMY BYĆ PRZYGOTOWANI NA KAŻDĄ EWENTUALNOŚĆ