Liczba owadów, które spędzają chłodne, jesienne i zimowe miesiące w naszych domach jest wręcz zatrważająca! Nikt nawet prędzej nie pomyślał, ile ich jest! Te liczby są nieprawdopodobne i wręcz zatrważają! Koniecznie poznaj całą listę!

Niemalże każdy Polak wraz z końcem upalnych dni cieszy się z faktu, że na kilka miesięcy można pożegnać się z uciążliwymi owadami. Okazuje się, że niekoniecznie!

Jak wynika z donosów ekspertów, wiele owadów przebywa w naszych domach podczas zimy, lecz my nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy!

Te owady zimują w naszych mieszkaniach

Najczęściej spotykanymi w mieszkaniach owadami są osy.

-Robotnice i samce os giną podczas jesiennych chłodów. Zapłodnione samice - młode królowe - szukają schronienia. To one właśnie mogą zimować w zakamarkach naszych domów. - brzmi komunikat zawarty w nagraniu na stronie interia.pl

Kolejnym owadem, który pojawia się często na strychach jest biedronka azjatycka, której “wysyp” można zauważyć właśnie w miesiącach jesiennych.

Poza nimi istnieje także wiele innych insektów, które nie są groźne dla ludzi, lecz często mogą być groźne dla domowych roślin. Wtyk amerykański, czyli rodzaj chrząszcza chowa się w niedostępnych zakamarkach mieszkania.

Skulica pospolita jest owadem, który także nie jest groźny, lecz jego obecność może stanowić znak alarmowy o dużej wilgoci w domu. Takie warunki są dla nich idealne. Podobnym owadem lubiącym wilgoć i zaciemnione miejsca jest prosionek szorstki.