Jak podaje portal "Good Times", właściciel tego psa zachował się w okrutny i niedający się wytłumaczyć sposób. Wyrzucił swojego pupila na śmietnik, jakby nie był żywą istotą, ale zwykłym śmieciem.

Zostawiony na pewną śmierć

Żałośnie wyglądający pies został porzucony na śmietnisku. Jego właściciel, który powinien się nim opiekować pozostawił go na pewną śmierć ze zranioną tylną łapą wśród tony śmieci. Psiak był bezradny i czekał aż pojawi się ktoś, kto będzie mógł mu pomóc. Na szczęście psiaka porzuconego na przedmieściach Limy (Peru) znaleźli dobrzy ludzie.

Mieszkający w pobliżu ludzie dostrzegli samchód i człowieka, który wyrzucił coś dużego na śmietnisku. Zaciekawieni co to może być podeszli bliżej i wtedy zobaczyli psią kupkę nieszczęść z zabandażowaną łapą. Zwierzak wyglądał na przerażonego, dlatego wszyscy starali się działać powoli i zdobyć jego zaufanie.

Good Times

Na pomoc porzuconemu psu

Niestety nikt z grupy, która znalazła zwierzaka nie mógł przygarnąć go do domu. Nie mogli go jednak pozostawić bez pomocy. Postanowili wezwać lokalny zespół pomagający czworonogom. Ratownicy zabrali psa ze śmietnika. Wyleczyli jego łapę i postawili psa na nogi.

Historię porzuconego czworonoga opisały lokalne media internetowe Caridad Perú. Na profilu w mediach społecznościowych poprosili ludzi dobrego serca o pomoc w zebraniu środków potrzebnych na pokrycie leczenia psa i znalezieniu dla niego kochającego domu.

Good Times

Nagłośniona w mediach sprawa wywołała falę komentarzy. Wielu internautów nie kryło oburzenia zachowaniem nieodpowiedzialnego i okrutnego właściciela. Znaleźli się i tacy, którzy zdecydowali się odmienić jego los. Psiak znalazł nowych troskliwych i kochających właścicieli.

Wyobrażacie sobie porzucić zwierzę na śmietniku?

To też może cię zainteresować:

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach:

O tym się mówi: