Polacy z zaangażowaniem śledzą poczynania władz oraz informacje od Ministerstwa Zdrowia związane z pandemią koronawirusa w kraju. W ostatnim czasie można było odnieść wrażenie, że sytuacja wymknęła się spod kontroli.

Nagły wzrost zarażeń stał się dla rządu sygnałem, że należy podjąć zdecydowane i szybkie działania, stąd ostatnie obostrzenia oraz podział Polski na dwie strefy – żółtą i czerwoną.

Póki co jednak liczba zarażonych rośnie z każdym dniem, a minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział już, że w przyszły tydzień możemy wejść z aż 15-20 tysiącami potwierdzonych przypadków koronawirusa.

Test na koronawirusa. Ministerstwo podało wytyczne

Na swoim profilu na Twitterze Ministerstwo Zdrowia zamieściło wpis, w którym to apeluje do Polaków chcących wykonać test na obecność koronawirusa, o stosowanie się do poniższych zaleceń. Tylko wtedy wynik testu będzie naprawdę miarodajny.

Test na koronawirusa. Screen: zdrowie.wprost.pl
Test na koronawirusa. Screen: zdrowie.wprost.pl
Test na koronawirusa. Screen: zdrowie.wprost.pl

- Jak przygotować się do badania w mobilnym punkcie pobrań? #koronawirus
Minimum 2 godz. przed badaniem:

  • nie jedz,
  • nie pij,
  • nie żuj gumy,
  • nie płucz jamy ustnej i nosa,
  • nie myj zębów,
  • nie przyjmuj leków,
  • nie pal papierosów - czytamy w komunikacie opublikowanym przez Ministerstwo Zdrowia.

Każdy, kto zamierza wykonać test na koronawirusa powinien zastosować się do tych zasad minimum dwie godziny przed testem. W przeciwnym razie wynik może nie być miarodajny.

To też może cię zainteresować: WARSZAWA: NAJNOWSZE INFORMACJE W SPRAWIE SKRADZIONEJ ŁODZI. SPRAWCY USŁYSZELI ZARZUTY. JAK WYGLĄDA FINAŁ AKCJI

O tym się mówi na świecie: HARRY MA SIĘ STAWIĆ U KRÓLOWEJ ELŻBIETY II. ZAPROSZENIE DO PAŁACU NIE OBEJMUJE JEDNAK MEGHAN MARKLE. O CO CHODZI