Rząd wprowadził drastyczne zmiany w ustawie covidowej. Okazuje się, ze projekt, który właśnie pojawił się na stronie Sejmu nie spodoba się wielu Polakom.

Zmiany w ustawie covidowej. Polacy nie będą zadowoleni

Projekt złożyli do Sejmu posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Taki chwyt pozwolił ustawie od razu trafić do Sejmu bez wcześniejszej konsultacji społecznej. Okazuje się, ze zmiany najdrastyczniej dotkną lekarzy oraz ich pacjentów.

Szczepienie na COVID-19. Źródło: rp.pl
Szczepienie na COVID-19. Źródło: rp.pl

"Kto nie przestrzega zakazów, nakazów, ograniczeń lub obowiązków określonych w przepisach o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi lub w przepisach o Państwowej Inspekcji Sanitarnej albo nie przestrzega decyzji wydanych na podstawie tych przepisów przez organy inspekcji sanitarnej, podlega karze grzywny albo karze nagany” – czytamy.

Znajdziemy także wzmiankę o osobach, które są chore lub niosą podejrzenie choroby zakaźnej i nie chcą przestrzegać zakazów. Osobom takim grozi kara grzywny.

Ponadto rząd zamierza wysoko karać wszystkich tych, którzy nie maja na sobie maseczki ochronnej. Grzywna za brak maseczki to aż 1000 złotych. Jak do tej pory kara za brak maseczki wynosiła 500 złotych. Ponadto policja ma prawo skierować sprawę do sanepidu i sadu, gdzie kary zaczynają się od 5 a kończą na 30 tysiącach złotych.

Maseczki ochronne. Źródło: YouTube
Maseczki ochronne. Źródło: YouTube
Maseczki ochronne. Źródło: YouTube

To też może cię zainteresować: WARSZAWA: NAJNOWSZE INFORMACJE W SPRAWIE SKRADZIONEJ ŁODZI. SPRAWCY USŁYSZELI ZARZUTY. JAK WYGLĄDA FINAŁ AKCJI

O tym się mówi na świecie: HARRY MA SIĘ STAWIĆ U KRÓLOWEJ ELŻBIETY II. ZAPROSZENIE DO PAŁACU NIE OBEJMUJE JEDNAK MEGHAN MARKLE. O CO CHODZI

Z życia gwiazd: SKĄD WZIĄŁ SIĘ FENOMEN ELŻBIETY JAWOROWICZ? PO LATACH WYZNAŁA SWÓJ NAJWIĘKSZY SEKRET. FANI BĘDĄ ZDUMIENI