Ogólnie winogrona należy sadzić jesienią, a także wiosną. Jednak sadząc winogrona jesienią, pamiętaj o przykryciu, w przeciwnym razie niskie temperatury w zimie mogą doprowadzić do zamarznięcia pędów. Jeśli ochronisz gałęzie przed mrozem, wiosną wyrosną młode pędy.

Najlepiej sadzić winogrona na początku października, aby pędy miały czas na zakorzenienie się przed przymrozkami. Sadzonki sadzi się w dołkach po południowej stronie ogrodu. Należy wykonać otwory o wymiarach 80 cm na 80 cm, a głębokość otworu powinna również wejść w ziemię 80 cm.

Sam dół jest podzielony na dwie warstwy: górną i dolną. W dolnej warstwie należy dodać następującą mieszankę: 1 kg humusu zmieszanego z 0,5 kg nawozu fosforowo-potasowego. Wypełnij całą jamę o 30 cm, zostało jeszcze 50 cm.

Następnie posyp trochę więcej ziemi na wierzchu i pozostaw na 14 dni, aby gleba opadła. Następnie możesz rozpocząć sadzenie.

Najpierw sadzonki należy przyciąć u korzeni i umieścić w wodzie na jeden dzień. Następnie umieść je w otworze do sadzenia i przymocuj obok nich drewniany patyk. Wszystko trzeba wykopać nawozem. Wypełnij dół całkowicie mieszanką żwiru i piasku.

Warstwa luźnej gleby powinna mieć 30 cm, przykryj wierzchołek sadzonki. Możesz użyć plastikowej butelki lub agrofibry. Następnie podłoże należy dokładnie zwilżyć — użyć około 40 litrów wody.

Jak sadzić sadzonki winogron:

Pędy z krzewu winogronowego, zwane również sadzonkami, są często przycinane jesienią.

Musisz użyć tych sadzonek, które mają co najmniej 4 pąki, a wiek wynosi co najmniej 1 rok. Najlepiej sadzić sadzonki pod koniec października, aby gleba była dostatecznie wilgotna. Podczas sadzenia zachowaj odległość między pędami - 15 cm Ułóż na górze małą szklarnię z polietylenu.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: TAKIEJ BURZY W STOLICY JESZCZE NIE BYŁO. MIESZKAŃCY MIASTA ZAPAMIĘTAJĄ WCZORAJSZY WIECZÓR NA DŁUGO. SAMOCHODY LEDWO PORUSZAŁY SIĘ PO ZALANYCH ULICACH

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: WCZORAJSZY RAPORT DOBOWY W ZWIĄZKU Z WYKRYTYMI PRZYPADKAMI KORONAWIRUSA NIE WYGLĄDA OBIECUJĄCO. MAZOWSZE PONOWNIE NA PIERWSZYM MIEJSCU, PADŁ NOWY REKORD

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: WARSZAWA: ZASKAKUJĄCY WYPADEK W SAMYM CENTRUM MIASTA. MĘŻCZYZNA POTRĄCIŁ KOBIETĘ JADĄC NA HULAJNODZE ELEKTRYCZNEJ. SPRAWCA UCIEKŁ Z MIEJSCA ZDARZENIA