Moja mama zmarła, kiedy urodziła się moja młodsza siostra. Nasz ojciec nas wychował. Ja, młodsza siostra i starszy brat. Jednak opiekowała się nami głównie moja babcia, która również pomogła jej w jak największym stopniu przejść na emeryturę. Mieszkaliśmy w mieszkaniu mojej matki. Kiedy miałam 17 lat, zmarła moja babcia i zostawiła mi mieszkanie, a ojciec myślał, że będzie to jego mieszkanie.

W tym czasie starszy brat wyjechał na studia do innego miasta i tam pozostał. Mój ojciec nie lubił myśli, że teraz będę gospodynią w domu. Najwyraźniej miał inne plany co do tego mieszkania.

Zasadniczo postawił warunek — albo piszę zrzeczenie się na jego rzecz, albo opuszczę dom. Pomyślałam, jeśli wynajmę mieszkanie teraz, gdzie będę mieszkać z moją przyszłą rodziną? W mieszkaniu został tata i młodsza siostra.

Potem poznałam Paula. Pobraliśmy się. Jednak żyliśmy bardzo słabo. Kiedy pierwszy raz mieszkaliśmy na wsi z teściową, pracowałam tam od rana do wieczora, potem znalazłam pracę w cukierni. Tata nawet mnie nie przywitał. Nigdy nie przyszedł i nie zadzwonił. I tak potrzebowałam jego wsparcia.

Trzy lata później mój ojciec się pogodził. Jak się okazało, moja siostra wyszła za mąż i pozwała go o eksmisję z mieszkania, a on potrzebował mojej pomocy. Pomogłam mu w sądzie. Siostra przegrała. W rezultacie moja siostra z mężem wynajęli mieszkanie, a ja wróciłam do mieszkania, które zostawiła mi babcia i zabrałam do siebie ojca.

Po pewnym czasie znalazł kobietę i zaczął z nią mieszkać. W żaden sposób nam nie pomaga, nigdy nawet nie daje prezentów swoim wnukom i mówi wszystkim, że jestem mu winna mieszkanie.

W tym samym czasie, kiedy jest okresowo wyrzucany przez tę kobietę, mieszka ze mną. Po cichu akceptuję, choć jest to coraz bardziej irytujące. Nie zrobiłam mu krzywdy i nie prosiłam babci, żeby mi zostawiła mieszkanie. To była jej decyzja.

Nie wiem, jak mu wybaczyć. Kiedy próbuję z nim porozmawiać, udaje, że nie słyszy lub zmienia temat. Wiem, że na starość będzie z nami mieszkał i tego się boję. Mam teraz 35 lat i nie wiem, co dalej. Jest moim ojcem i nie będę miała odwagi, by zrobić z nim to, co kiedyś zrobił ze mną.

Przypomnij sobie o… BUDOWA DRUGIEJ LINII METRA WARSZAWSKIEGO TRWA W NAJLEPSZE. CO AKTUALNIE DZIEJE SIĘ NA MIEJSCU? NA JAKIM ETAPIE SĄ PRACE

Jak informował portal Życie: GDAŃSK: NOWY ZAKUP DOTARŁ JUŻ DO MIASTA, KTÓRE INWESTUJE W KOMFORT PASAŻERÓW. TO PIERWSZY POJAZD Z DRUGIEJ TRANSZY ZAMÓWIENIA

Portal Życie pisał również o… WARSZAWA: POTWIERDZONY PRZYPADEK ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM W JEDNYM Z PRZEDSZKOLI W OŻAROWIE MAZOWIECKIM. SANEPID PODJĄŁ DECYZJĘ O DALSZYCH KROKACH