Trudna sytuacja epidemiczna dotyka każdej dziedziny naszego życia. Tym razem utrudnienia spotkają wszystkich wiernych - okazało się, że księża nie będą mogli chodzić "po kolędzie" w tradycyjny sposób. Wiadomo już, o jakich ograniczeniach mowa.

Święta nie będą wyglądały tak jak do tej pory

Świąteczne wizyty duszpasterskie odbędą się w tym roku na zupełnie zmienionych zasadach. Nowe wytyczne dla księży zaskoczyły wiernych. Do sytuacji odniósł się ks. Tomasz Wojtal, sekretarz i rzecznik metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca.

"Aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwia przeprowadzenie tzw. kolędy w tradycyjnej formie" - przekazał.

Duchowny zdradził także, że w nadchodzących miesięcach wizyty księży w domach wiernych w rejonie archidiecezji katowickiej mają zostać ograniczone. Owe spotkania mają zostać zredukowane do błogosławieństwa nowych domów i mieszkań jedynie na zaproszenie gospodarzy.

Wizyty duszpasterskie przebiegać będą z ograniczeniami
Wizyty duszpasterskie przebiegać będą z ograniczeniami

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Jak ujawnił ksiądz, zmiany zostały już wprowadzone we wszystkich parafiach znajdujących się pod archidiecezją katowicką. W oficjalnym oświadczeniu oznajmiono, że Kościół stosować się będzie do zasad reżimu sanitarnego w trosce o zdrowie księży i parafian. Jeśli zajdzie konieczność, ograniczenia te mogą mieć miejsce nawet podczas całego Adwentu.

"Jednocześnie zachęcamy duszpasterzy do celebracji w okresie Bożego Narodzenia (jeśli to konieczne – także w czasie Adwentu) Eucharystii w intencji parafian z poszczególnych ulic oraz kolędowych Nieszporów (wieczorów), z uwzględnieniem stosownych przepisów sanitarnych" - dodano w oficjalnym oświadczeniu kurii.

Może cię zainteresować: Kinga Duda obiektem zainteresowania mediów. Obrońcy córki Prezydenta przerywają milczenie i stają w obronie młodej kobiety. O co chodzi

Zobacz także: Juror pokazał na co go stać. Jego zachowanie sprawiło, że wszyscy osłupieli

Pisaliśmy również o: Bezdzietna para zdecydowała się na bliźnięta, ale nagle stała się rodzicami sześciorga dzieci