Nastały ciężkie czasy. Wiedzą o tym uczniowie, a zwłaszcza maturzyści. Przez koronawirusa odwołano jeden z najważniejszych dni w ich życiu. Co będzie dalej?

Jak przekazuje Super Express szkoły powoli odwołują bale studniówkowe. Taką decyzję zdążyła podjąć już jedna szkoła. Kolejne w dalszym ciągu zastanawiam się nad tym, jak rozwiązać sytuację. Opcji nie jest zbyt dużo. Nie wiadomo jak to wszystko będzie wyglądało. Jedno jest pewne. W tym roku normalnej studniówki nie będzie. Jak podaje portal pierwszą ze szkół, która zdecydowała się na odwołanie balu maturalnego jest IV Liceum Ogólnokształcące w Gorzowie.

matury, screen: eska.pl
matury, screen: eska.pl
matury, screen: eska.pl

- To nie jest miła wiadomość, ale ze względów epidemiologicznych nie planujemy tak wielkiej zabawy - wyjaśniła dyrektor IV LO w Gorzowie, Hanna Mickiewicz-Kędziora.

Inne szkoły zwlekają z podjęcie ostatecznej decyzji. Jak wiadomo szkoły rozważają wiele opcji i starają się wybrać te, która będzie naj odpowiedniejsza. Jedną z opcji, którą rozważają szkoły jest zorganizowanie balu maturalnego bez obecności osób towarzyszących spoza szkoły. Kolejną zatem jest zorganizowanie studniówki tuż po egzaminach maturalnych.

- Studniówka to jedyna taka impreza w życiu. Jej brak zaboli, w końcu możemy być pierwszym rocznikiem, który jej nie będzie miał - mówił "Super Expressowi" jeden z maturzystów z I LO w Gorzowie, Paweł Ferensztajn.

Studniówka fot. Sevilla
Studniówka fot. Sevilla

Przypomnij sobie o… WARSZAWA: NAJNOWSZE USTALENIA POLICJI W SPRAWIE OJCA, KTÓRY ZAPOMNIAŁ O SWOICH DZIECIACH WYSIADAJĄC Z POCIĄGU. RODZINA TRAFI POD OBSERWACJĘ SĄDU