Niemowlęta wymagają dwudziestoczterogodzinnej opieki. Pozostawione same sobie często padają ofiarą tragedii. Najważniejsze, by zapewnić im bezpieczeństwo. Także w czasie ich snu. Wymagają dwudziestoczterogodzinny opieki. Pozostawione same sobie często padają ofiarą tragedii. Najważniejsze, by zapewnić im bezpieczeństwo. Także w czasie ich snu.

Niemowlę zmarło podczas snu. Tragedii można było uniknąć

Esther przywitała na świecie swoją maleńką córeczkę. Aby mieć co do bezpieczeństwa dziecka, kobieta zakupiła specjalne łóżeczko dla swojej pociechy. Matka zdecydowała się na zakupienie tak zwanych dostawki po to, by niemowlę mogło być pod jej ręką. Niestety, jak się później okazało nie było to dobrą decyzją….

Noworodek screen Wyborcza
Noworodek screen Wyborcza

Esther Roseman postanowiła położyć swoją maleńką córeczkę do snu. Kobieta poczekała aż niemowlę uśnie i opuściła sypialnie. Godzinę później postanowiła sprawdzić, czy u dziecka wszystko w porządku. Niestety, kiedy weszła do sypialni zobaczyła główkę malutkiej Grace zwisającą na krawędzi łóżeczka. Dziewczynka zmarła. Jak się później okazało dziecko obsunęło się i nie miało na tyle siły by unieść głowę z powrotem na łóżeczko. Grace zmarła w wyniku uduszenia.

- Zaraz po po tragicznej śmierci Grace nie czułam nic innego jak poczucie winy, wstydu i potępienia. Nie mogłam normalnie funkcjonować i codziennie myślałam o samobójstwie, ale nie mogłam zrobić tego swoim bliskim. Na samym początku współczułam nawet firmie Bednest, która stoi za wyprodukowaniem tego łóżeczka, ponieważ myślałam, że będą wstydzić się tego, co się stało. Niestety firma nie poczuwa się do niczego i uważa, że nie jest winna śmierci mojej kochanej Grace - pisała matka dziewczynki.

Przypomnij sobie o… GDAŃSK: STRAŻ MIEJSKA ZAPOWIEDZIAŁA WZMOŻONE KONTROLE. JUŻ POSYPAŁO SIĘ KILKADZIESIĄT MANDATÓW. CO SPRAWDZAJĄ