Nawet 500 złotych mandatu dla grzybiarzy

Jak podaje portal "Lelum", początek jesieni jest idealnym czasem na to, by zapuścić się w las i korzystać z pięknej pogody. Przy okazji warto pozbierać grzyby, które w tym roku wyjątkowo obficie obrodziły. Trzeba jednak uważać, by podczas zbiorów zachowywać się zgodnie z prawem. Pamiętajmy, że śmiecenie lasu czy niszczenie roślinności podlega finansowej karze. Dodatkowo musimy zwrócić uwagę na to, czy zbieramy grzyby... legalnie.

Grzyby. Źródło: wiadomosci.com
Grzyby. Źródło: wiadomosci.com
Grzyby. Źródło: wiadomosci.com

Grzybobranie jest zgodne z prawem tylko wtedy, gdy odbywa się na terenie Lasów Państwowych. Inne zalesione obszary należy omijać szerokim łukiem a wstęp na nie i tym bardziej zbieranie grzybów podlega karze. Straż miejska lub pilnująca terenów chronionych straż leśna może wystawić nieproszonym gościom nawet 500 złotych mandatu.

Ponoć już teraz pmożemy spodziewać się coraz większych kontroli w lasach. Ma to zapobiec rozprzestrzenianiu się pożarów, eliminowaniu pozostawionych odpadów i kradzieży grzybów z obszarów prywatnych lub chronionych.

Korzystajcie z cudów i owoców natury, jednak pamiętajcie o przestrzeganiu panujących w lesie zasadach.

Grzyby. Źródło: Youtube
Grzyby. Źródło: Youtube

To również może Cię zainteresować: POPULARNY AKTOR OGŁOSIŁ RADOSNĄ NOWINĘ. NIEDAWNO WZIĄŁ ŚLUB, A TERAZ PO RAZ KOLEJNY ZOSTANIE OJCEM

Zobacz także: WEEKENDOWE PRZEMARSZE I ZGROMADZENIA W WARSZAWIE. GDZIE BĘDĄ UTRUDNIENIA W RUCHU