Jak podaje portal "Fakt", Martyn Green w czasie wakacji w Walii wybrał się na spacer po plaży. To właśnie tam dostrzegł coś niezwykłego, co wydawało się widokiem nie z tego świata. Zobaczył tysiące małych stworzeń przyczepionych do pnia drzewa wyrzuconego przez morze. Okazało się, że to niezwykłe znalezisko jest warte fortunę!

Wakacyjne znalezisko na plaży

Historę pochodzącego z New Brigton w Anglii Martyna Greena opisał "The Sun". Mężczyzna wspólnie z rodziną wybrał się w wakacje do Walii. W czasie jednego ze spacerów po plaży dostrzegł wyrzucony przez morze dziwaczny obiekt. Na początku mężczyzna był pewien, że to nic więcej, jak tylko pień drzewa. Kiedy podszedł bliżej, okazało się jak bardzo się mylił.

Owszem morze wyrzuciło pień, tyle, że z setkami, o ile nie tysiącami mackowatych stworzonek, które przyczepiły się do drewna. Martin nagrał krótkie filmiki dokumentujące jego znalezisko i zamieścił je w mediach społecznościowych. Widzimy na nich dość "kosmiczne" stworzonka wychylające się raz za razem ze swoich muszli.

Know how you all love things weird and wonderful. This gooseneck barnacle covered log washed up on a Welsh beach yesterday. So rare. Mesmerising to watch. Gemma Green

Posted by Martyn Green on Sunday, September 6, 2020

Cenne odkrycie

Syn Martyna od razu zaczął przeszukiwać Internet w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, z czym właściwie mieli do czynienia. Okazało się, że do pnia przyczepiły się należące do skorupiaków trzonkowce.

"Okazało się, że to jedne z najdroższych stworzonek morskich, jakie można kupić. Z internetu dowiedzieliśmy się, że jedna sztuka może kosztować nawet 25 funtów (ok. 125 zł.), a na tej kłodzie było ich ze dwa tysiące!" - powiedział Martyn cytowany przez "The Sun".

Specjaliści wskazują, że same trzonkowce nie należą do stworzeń rzadkich, choć rzadko w takiej ilości można je spotkać w Walii. Spotkać je można na twardych powierzchniach (skały, drewno, a także statki), a w niektórych krajach (Portugalia i Hiszpania) stanowią prawdziwy przysmak. Cena za talerz sięga nawet 100 euro.

Facebook

Jak podoba się wam to walijskie znalezisko?

To też może cię zainteresować: 9 września 2020 rok. Ministerstwo Zdrowia podaje najnowsze statystyki dotyczące zakażeń koronawirusem w Polsce. Mamy ponad 400 nowych przypadków

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Joszko Broda z rodziną z wizytą w Pałacu Prezydenckim. Jak przebiegały odwiedziny Brodów u Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy

O tym się mówi: Pomorskie: kolejne szkoły przechodzą na tryb zdalnego i hybrydowego nauczania. Czy będzie ich więcej