Uwaga! Niezwykle ważna informacja dla niemalże wszystkich kolekcjonerów i miłośników starych monet. Już niebawem odbędzie się kolejna licytacja najdroższej monety na świecie! Koniecznie zobacz!

To prawdziwa gratka dla miłośników starych monet – wydarzenie to będzie z całą pewnością obserwowane na niemalże całym świecie wzbudzając naprawdę wiele emocji.

Moneta, której wartość jest najwyższa na świecie (porównując do wartości innych monet) co kilka lat wystawiana jest na licytację, na której prawdziwi „starzy wyjadacze” licytują się między sobą, kto da więcej za tak wartościowy i cenny produkt.

Dlaczego zatem ta moneta jest tak cenna? Warto to wiedzieć!

Moneta, a właściwie jednodolarówka z Ameryki nazwana została przez adeptów Flowing Hair Liberty Dollar ze względu na unikatowy wygląd i wysoką wartość.

Nazwana została w ten sposób, ponieważ na jednej stronie wybity został wizerunek orła, a na przeciwnej – wizerunek długowłosej kobiety, która jest symbolem wolności.

Moneta pochodzi z roku 1794 – zatem ma już 225 lat – i została wyprodukowana w mennicy w Filadelfii. Eksperci uważają, że to jedna z pierwszych, a być może nawet pierwsza wyprodukowana moneta jednodolarowa! To właśnie stanowi o jej ogromnej wartości rynkowej!

Licytacja najdroższej monety świata odbędzie się już niebawem

Licytacja Flowing Hair Liberty Dollar odbywa się co kilka lat – ostatnia miała miejsce 7 lat temu i wylicytowano ją za 10 milionów dolarów! Kolejna licytacja ma odbyć się 8 października tego roku!

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: PILNY APEL SANEPIDU DO PASAŻERÓW. PODRÓŻUJĄCY W OSTATNIM CZASIE TYMI ŚRODKAMI KOMUNIKACJI POWINNI SIĘ NIEZWŁOCZNIE SKONTAKTOWAĆ ZE SŁUŻBAMI

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: WSPANIAŁA SZTUCZKA Z WYKORZYSTANIEM RYŻU, KTÓRA EFEKTYWNIE POPRAWI ŻYCIE NA CO DZIEŃ. NIEWIELE OSÓB O NIEJ WIE, A DZIAŁA CUDA

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: KOLEJNA POPULARNA KOLEŻANKA STAJE W OBRONIE ANNY LEWANDOWSKIEJ. DOMINIKA GWIT NIE POCZUŁA SIĘ URAŻONA FILMIKIEM O OTYŁYCH