Jak wynika z najnowszych wypowiedzi rządzących, emerytura prawdopodobnie nie będzie już wypłacana seniorom „do ręki”, a jedynie poprzez bankowość internetową. Czy tak faktycznie będzie?

Jak powszechnie wiadomo, kwestia świadczeń emerytalnych w Polsce jest jednym z najgłośniejszych tematów od kilku lat. Na temat emerytur rozmawiają dosłownie wszyscy – począwszy od samych zainteresowanych (seniorów), po młodych ludzi.

Dlaczego zatem ten temat wzbudza tak duże kontrowersje i zainteresowanie? Przyczyna jest prosta – emerytury są po prostu zbyt niskie jak na XXI wiek. Wielu emerytów otrzymujących owe świadczenia dostaje je w tak niskiej wartości, że ledwo starcza im na zakup podstawowych produktów spożywczych.

Bardzo duże zainteresowanie i szum medialny spowodowało wprowadzenie tak zwanych trzynastek i czternastek, czyli jak same nazwy wskazują – trzynastych i czternastych emerytur.

Ostatnio powodem do licznych dyskusji były nowe założenia rządzących, aby emerytura była otrzymywana wyłącznie „online”.

Emerytura już nie będzie dostarczana „do ręki”

Jak wynika z wypowiedzi szefowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, z uwagi na coraz większą liczbę działań dokonywanych online składanie wniosków o emeryturę i otrzymywanie jej także powinno iść w tym kierunku.

- Istnieje taka możliwość, by zakładać profile na platformie usług elektronicznych i to jest wielki uzysk nasz, naszej organizacji państwa. (...) W przyszłości wnioskowania oświadczenia - w tym o zasiłki i emerytury - powinny iść w tym kierunku - powiedziała szefowa ZUS.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: ZWYCIĘZCA TRZECIEJ EDYCJI KULTOWEGO PROGRAMU RORYWKOWEGO „THE VOICE KIDS”, MARCIN MACIEJCZAK PROMUJE SWÓJ NAJNOWSZY SINGIEL. PRODUCENT UTWORU TWORZYŁ TAKŻE DLA ŚWIATOWYCH GWIAZD

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: JEDNA Z NAJPOPULARNIEJSZYCH DZIENNIKAREK ANNA KALCZYŃSKA CHWALI SIĘ OCENAMI SYNA I SZCZERZE KOMENTUJE POLSKI SYSTEM EDUKACJI. INTERNAUCI WDALI SIĘ W DYSKUSJĘ

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: PEWIEN MĘŻCZYZNA DOTKNĄŁ OBCĄ MU KOBIETĘ. JEJ REAKCJA BYŁA NIEZWYKLE ZASKAKUJĄCA I DYNAMICZNA, NAGRANIE Z CAŁEJ SYTUACJI ROBI ISTNĄ FURORĘ W INTERNECIE