Jak podaje portal "Lelum", dumny tata pochwalił się zdjęciem córeczki po jej pierwszej kąpieli. Widać na nim, że na twarzy dziewczynki maluje się zabawny wyraz niezadowolenia. Internauci chętnie komentowali zdjęcie. Wśród nich komentarz zamieściła lekarka pediatra, która dostrzegła coś bardzo niepokojącego.

Zdjęcie uratowało życie dziewczynki

W dobie mediów społecznościowych ludzie chętnie dzielą się zdjęciami swoich dzieci, szczególnie świeżo upieczeni rodzice. Jeden z ojców chciał się pochwalić fotografią córeczki po jej pierwszej kąpieli, nie wiedział, że pozwoli ono wykryć poważną chorobę niemowlęcia.

Na zdjęciu dziewczynka ma wyjątkowo niezadowoloną minkę, jakby lada moment miało wybuchnąć głośnym płaczem. Internauci byli zachwyceni wyjątkowo słodkim wyrazem twarzy niemowlęcia, czemu dali wyraz w licznych komentarzach.

Uwagę taty przykuł komentarz kobiety, która jest pediatrą. "Czy jej oczy nie są zażółcone? Wyglądają jakby były, ale całe zdjęcie jest trochę przebarwione na żółto" - tak zaczęła swój wpis kobieta.

lelum.pl

Komentarz na wagę złota

" Pewnie jest ok, ale żółtaczka jest u noworodków symptomem hiperbilirubinemii, która jest powszechna w pierwszych dniach lub tygodniach życia. Jeśli jej oczy czy skóra wyglądają żółtawo, prawdopodobnie powinniście odwiedzić lekarza. Jestem pediatrą" - cytuje wpis portal "Lelum".

Rodzice postanowili jak najszybciej udać się z córeczką do lekarza. Okazało się, że komentująca zdjęcie kobieta miała rację. Dzięki niej udało się uratować dziecko.

Pixabay

Zdarzyło się wam coś podobnego?

To też może cię zainteresować:

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach:

O tym się mówi: