Uwaga! Niezwykle ważna informacja dla wszystkich mieszkańców województwa lubelskiego. W okolicznych jeziorach oraz terenach pobliskich pojawił się zmutowany gatunek raka, który może stanowić ogromne niebezpieczeństwo.

Jak wiadomo, zwykłe raki, które raz po raz można spotkać nad różnymi jeziorami bądź na terenach podmokłych, bagiennych nie wzbudzają większego przerażenia pośród Polaków, gdyż są nieszkodliwe dla człowieka.

Powstał nowy gatunek raka. Jest niebezpieczny!

Jakiś czas temu w warunkach laboratoryjnych, w wyniku mutacji genów powstał nieznany dotąd gatunek raka, tzw. rak marmurkowy. Niestety ta odmiana może być bardzo szkodliwa dla ekosystemu, a bardzo dużą ilość owych zwierząt zauważono w jeziorach Miejskim i Kleszczów na Lubelszczyźnie.

-Tego gatunku nie należy traktować jak innych znanych dotąd inwazyjnych raków. Gatunek ten rozmnaża się bez obecności samców, a z jednego osobnika można otrzymać kilkaset nowych, przy czym młode już po ok. 2-3 miesiącach same produkują jaja. Brak samców u tego gatunku powoduje, że nie można zastosować metod feromonowych czy wprowadzić jako konkurencji genetycznie zmodyfikowanych samców. (...) - mówią przyrodnicy z Poleskiego Parku Narodowego.

Naukowcy dodają także, że gatunek też jest niszczycielski względem innych zwierząt żyjących w wodzie, tj. zwykłych raków oraz występujących w Polsce ryb.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: ZWYCIĘZCA TRZECIEJ EDYCJI KULTOWEGO PROGRAMU RORYWKOWEGO „THE VOICE KIDS”, MARCIN MACIEJCZAK PROMUJE SWÓJ NAJNOWSZY SINGIEL. PRODUCENT UTWORU TWORZYŁ TAKŻE DLA ŚWIATOWYCH GWIAZD

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: JEDNA Z NAJPOPULARNIEJSZYCH DZIENNIKAREK ANNA KALCZYŃSKA CHWALI SIĘ OCENAMI SYNA I SZCZERZE KOMENTUJE POLSKI SYSTEM EDUKACJI. INTERNAUCI WDALI SIĘ W DYSKUSJĘ

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: PEWIEN MĘŻCZYZNA DOTKNĄŁ OBCĄ MU KOBIETĘ. JEJ REAKCJA BYŁA NIEZWYKLE ZASKAKUJĄCA I DYNAMICZNA, NAGRANIE Z CAŁEJ SYTUACJI ROBI ISTNĄ FURORĘ W INTERNECIE