Głowa Kościoła Katolickiego wreszcie przerwała bardzo długo trwające milczenie w niebywale istotnej sprawie dla niemalże całej ludzkości świata… Co takiego powiedział papież Franciszek?

Jak powszechnie wiadomo, papież Franciszek od początku swojego pontyfikatu spodobał się wiernym – przede wszystkim został pokochany za swoją skromność i odrzucanie wszelkich luksusów.

Papież Franciszek nawołuje do miłości, tolerancji i akceptacji bliźniego, bez względu na wszystko.

To właśnie w tej sprawie – mając na uwadze wszelkie demonstracje i protesty na świecie – papież zabrał głos.

Papież Franciszek przerwał milczenie

W dobie, gdy wszechobecna jest nietolerancja na tle rasowym czy religijnym papież Franciszek nie mógł dłużej siedzieć bezczynnie. Postanowił zabrać głos i powiedzieć głośno to, co myśli.

- Bóg nie potrzebuje być przez nikogo broniony i nie chce, aby Jego imię było używane do terroryzowania ludzi. Proszę wszystkich o zaprzestanie używania religii w celu budzenia nienawiści, przemocy, ekstremizmu i ślepego fanatyzmu – taki wpis pojawił się na Twitterze papieża Franciszka.

Internauci masowo zaczęli pozytywnie komentować taką postawę mówiąc, że to bardzo potrzebne słowa i kwestia tolerancji może w końcu się zmieni.

- Bardzo potrzebne słowa Ojcze Święty, zwłaszcza w dzisiejszej Polsce – napisał jeden z internautów.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: ZWYCIĘZCA TRZECIEJ EDYCJI KULTOWEGO PROGRAMU RORYWKOWEGO „THE VOICE KIDS”, MARCIN MACIEJCZAK PROMUJE SWÓJ NAJNOWSZY SINGIEL. PRODUCENT UTWORU TWORZYŁ TAKŻE DLA ŚWIATOWYCH GWIAZD

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: JEDNA Z NAJPOPULARNIEJSZYCH DZIENNIKAREK ANNA KALCZYŃSKA CHWALI SIĘ OCENAMI SYNA I SZCZERZE KOMENTUJE POLSKI SYSTEM EDUKACJI. INTERNAUCI WDALI SIĘ W DYSKUSJĘ

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: PEWIEN MĘŻCZYZNA DOTKNĄŁ OBCĄ MU KOBIETĘ. JEJ REAKCJA BYŁA NIEZWYKLE ZASKAKUJĄCA I DYNAMICZNA, NAGRANIE Z CAŁEJ SYTUACJI ROBI ISTNĄ FURORĘ W INTERNECIE