Babcia zobaczyła drzewo i gałąź. „Przy pomocy gałęzi mogę zobaczyć, co tam jest", - pomyślała babcia. Próbowała zerwać gałąź, ale było to bardzo trudne. Zaledwie 15 minut później babci się udało.

Była blisko zbiornika i próbowała zdobyć worki ze śmieciami. Jednak zbiornik prawie się na nią przewrócił. Babcia upadła i uderzyła się w plecy. W tej chwili usłyszała śmiech. Nastolatki filmowały to na telefonie. Wtedy podbiegł do nich woźny.

-Stop - krzyknął mężczyzna - wszystko powiem twojej matce, Paweł.

Nastolatki uciekły, a Pan Stepan pomógł starszej kobiecie wstać. Podał jej obiad, który przygotowała dla niego jego żona, i uśmiechnął się.

- Wszystko będzie dobrze, powiedział cicho do babci, a ona zaczęła płakać...

Następnego dnia Pan Stepan zobaczył matkę Pawła.

- Kasia, musimy porozmawiać. Twój syn z przyjaciółmi poniżał staruszkę. Jest bardzo biedna. Upadła wczoraj, a oni się śmiali. Jest dobra, nie pije. Jej syn wypędził ją na ulicę. A Paweł jest zazwyczaj miły, ale warto mieć go na oku.

- Wielkie dzięki. Porozmawiam z nim.

Wieczorem Kasia rozmawiała ze swoim synem. Powiedziała mu, że w życiu są różne sytuacje. A babcia nie ponosi winy za to, że musi mieszkać na ulicy, że jest jej bardzo trudno.

Kilka dni później syn przybiegł do domu ze spaceru.

- Mamo, daj mi jedzenie. Przyszła ta babcia. Musimy dać jej jedzenie.

Pani Kasia szybko podała jedzenie. I sama zaczęła szykować się, by wyjść na ulicę babci naprzeciw. Kasia podeszła do seniorki i zapytała, co się z nią stało.

Okazało się, że syn nie tylko wyrzucił babcię, ale ją obrażał przez wszystkie ostatnie lata.

- Kiedyś wszystko było dobrze. Przyszedł z wojska i swoją pierwszą żonę przywiózł z innego miasta. Byli szczęśliwi, ale wypadek wszystko zmienił. Umarła, a on zaczął pić. Potem zatrzymał się i spotkał swoją drugą żonę. Miała na niego straszny wpływ. Stał się agresywny i pewnego dnia po prostu mnie wyrzucił. Płakałam i błagałam go, żeby mnie nie wyrzucał, a on... Minęło kilka miesięcy. Na początku chodziłam go niego i błagałam go. A potem przestałam.

Kasia płakała i zastanawiała się, jak pomóc babci. Zadzwoniła do przyjaciółki i opowiedziała całą historię tej Pani. Kilka godzin później pod domem zaparkował samochód, a babcię zabrano do prywatnego domu opieki. Znajomy zapłacił za wszystko, babcia płakała, a Kasia i jej syn obiecali odwiedzić babcię i nigdy jej nie opuszczać.

O tym pisaliśmy: Niesamowite sztuczki, które pomogą ułatwić życie codzienne. Są banalnie proste, a prawie nikt ich nie znał

Zerknij tutaj: Ewa Kopacz ma wspaniałe wieści. Wielka radość w jej życiu. Co się stało