Centra Krwiodawstwa świecą pustkami. W całym kraju we krwi. Sytuacja jest dramatyczna. W dwoma głównymi powodami braku krwi w bankach, są pandemia oraz wakacje. Ta pierwsza znacznym stopniu przyczyniła się do tego, że znacznie mniej ludzi oddawał krew. Jak wiadomo wakacje są okresem, w którym jest znacznie więcej wypadków. Związku z tym potrzebne zwiększa ilość krwi, której aktualnie brakuje.

Wszyscy, którzy mogą oddać krew proszeni są o to, aby ją oddać. W sieci możemy znaleźć miejsca, w których zapotrzebowanie na krew jest największe. Na tych samych stronach dowiemy się także, która z krwi jest najbardziej pożądaną, a której centra posiadają najwięcej.

Jak się okazuje najmniej jest krwi z grupy A Rh- i O Rh-. Polacy najczęściej posiadają grupe krwi A Rh+ oraz 0 Rh+, najrzadziej AB Rh-.

Posted by krwiodawcy.org on Thursday, July 23, 2020

Kto może oddać krew?

Krew może oddać każdy, kto ukończył 18 lat i nie przekroczył 65tki piątki. Osoba oddająca krew musi także ważyć powyżej 50 kg. Centra Krwiodawstwa wprowadziły także zmiany, które związane są z pandemią koronawirusa.

Do oddawania krwi nie mogą być zakwalifikowane osoby które:

  • przebywały poza Polską w ciągu ostatnich 2 tygodni,
  • są poddane kwarantannie, izolacji domowej przez Inspekcję Sanitarną,
  • miały kontakt z osobą z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2,
  • miały kontakt z osobami, które wróciły z zagranicy i miały objawy infekcji,
  • mają objawy infekcji dróg oddechowych,
  • mają podwyższoną temperaturę powyżej 37,3 stopnia C.

To również może Cię zainteresować: AGNIESZKA RADWAŃSKA I MAŁY KUBUŚ OPUSZCZAJĄ SZPITAL. MŁODA MAMA WYGLĄDA ŚWIETNIE, SĄ ZDJĘCIA

Zobacz także: WIĘCEJ PIENIĘDZY DLA POLAKÓW. WIEMY, KTO MOŻE SPODZIEWAĆ SIĘ DODATKOWYCH WPŁYWÓW