Komunikat Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, który pojawił się w poniedziałkowe popołudnie jest niepokojący. Zgodnie z jego treścią nad Polską pojawią się niebezpieczne zjawiska atmosferyczne. Chodzi o silne burze, grad a nawet burze z gradem.

- Uwaga na burze z gradem. IMGWmeteo wydał ostrzeżenia dla wschodniej Polski. Podczas burzy porywy wiatru mogą osiągać 75 km/h, a opady, lokalnie, 35 mm. Pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa - czytamy na Twitterze RCB.

W niedzielę czekają nas burze z piorunami i gradem/screen Pixnio
W niedzielę czekają nas burze z piorunami i gradem/screen Pixnio
W niedzielę czekają nas burze z piorunami i gradem/screen Pixnio

Choć tydzień rozpoczął się naprawdę słonecznie, już jutro nad Polską pojawiam się niebezpieczne zjawiska atmosferyczne. Pogoda także nie będzie nas oszczędzać. Poniedziałkowy upał, który osiąga aż 30°C, towarzyszył będzie nam także we wtorek.

- W nocy warunki do wystąpienia burz będą początkowo jedynie na wschodzie i południowym wschodzie kraju. Burzom mogą towarzyszyć opady deszczu do 10-15 mm oraz porywy wiatru do 60-65 km/h - podano na Twitterze IMGWmeteo.

Wymienionym zjawiska atmosferycznym towarzyszu będzie także wiatr. Choć głównie będzie on umiarkowany miejscami będzie on naprawdę duży. W czasie burzy jego prędkość może osiągnąć nawet 90 km/h.

To też może cię zainteresować: Niektóre zachowania Polaków powodują zniesmaczenie. Co takiego robią nasi rodacy, co niezbyt dobrze o nas świadczy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Czy to kolejne ognisko koronawirusa w naszym kraju? Liczba potwierdzonych przypadków jest niepokojąca

O tym się mówi: Marcelina Zawadzka nie poprowadzi „The Voice of Poland”. Znana jest jej następczyni, wybór jest zaskakujący