Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska nie ma dla nas dobrych wiadomości. To, co ostatnio przekazał do wiadomości publicznej jest bardzo niepokojące. Jak się okazuje druga fala zachorowań na COVID-19, dopiero przed nami! Co więcej, najprawdopodobniej znów będziemy musieli nosić maseczki olchronne na ulicach.

Maseczki ponownie obowiązkowe?

O sytuacji, jaka aktualnie występuje w Polsce oraz o jej skutkach, następstwie i rozwoju, opowiedział na w Programie Trzecim Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

- Jesteśmy przed drugą falą. Nie ma tak wielkiego znaczenia, jakbyśmy to numerowali. Jesienią zachorowań na pewno nam przybędzie, pojawi się także epidemia grypy– wyjaśnił wiceszef MZ.

Maseczki ochronne. Źródło: YouTube
Maseczki ochronne. Źródło: YouTube
Maseczki ochronne. Źródło: YouTube

Dodał wiceminister zdrowia, dziś w ministerstwie odbędą się dyskusja na temat tego czy druga fala zachorowań w Polsce pojawi się na jesień i jak z nią walczyć. Jak poinformował wiceminister na spotkaniu poruszane będą także tematy między innymi Wesel, które aktualnie stanowią wielkie zagrożenia i są ogniskami zachorowań.

Waldemar Kraska/screen YouTube @TVP Info
Waldemar Kraska/screen YouTube @TVP Info

Jak się okazuje na tapet wzięty zostanie także temat ponownego noszenia maseczek ochronnych na ulicach.

– Chcemy wypracować strategię na jesień. Rzeczywiście jesień może być momentem przełomowym, jeśli chodzi o koronawirusa. Myślę, że do końca sierpnia będziemy mieli wypracowaną strategię, jeśli chodzi o testowanie, szczepienia, szpitale jednoimienne. Będziemy mieć dokładny plan, jak postępować na jesieni – powiedział wiceminister.

To też może cię zainteresować: Niektóre zachowania Polaków powodują zniesmaczenie. Co takiego robią nasi rodacy, co niezbyt dobrze o nas świadczy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Czy to kolejne ognisko koronawirusa w naszym kraju? Liczba potwierdzonych przypadków jest niepokojąca

O tym się mówi: Marcelina Zawadzka nie poprowadzi „The Voice of Poland”. Znana jest jej następczyni, wybór jest zaskakujący