Wielu seniorów bacznie obserwuje sytuację w kraju i na świecie, która napawa ich strachem o jutro. Zastanawiają się, czy na pewno dostaną swoje świadczenia i czy będą mieli za co żyć – wszak Polska zmaga się z kryzysem.

Choć trzynaste emerytury zostały już wysłane, niektórzy seniorzy wciąż nie mają pieniędzy na przeżycie, opłacenie rachunków czy wykupienie leków. Właśnie dlatego niektórych z nich ucieszy informacja na temat planowanych zmian w emeryturach.

Wysokość świadczeń emerytalnych i rentowych w Polsce jest niska. Emeryci, którzy nie otrzymują wsparcia finansowego od swoich bliskich, miewają problem z wykupieniem niezbędnych leków, nie mówiąc o utrzymywaniu się. Na szczęście ich sytuacja materialna może w krotce się poprawić. Wszystko za sprawa szykujących się podwyżek.

13 emerytura może zostać odebrana przez ZUS. Źródło: Youtube
13 emerytura może zostać odebrana przez ZUS. Źródło: Youtube
13 emerytura może zostać odebrana przez ZUS. Źródło: Youtube

Czy będą 14?

Ostatnie słowa Gertrudy Uścińskiej nie napawają optymizmem. Jak się okazuje nie zanosi się na to, by Polacy otrzymali 14 emeryturę. Jaki jest tego powód?

- Jeżeli chodzi o 13. emeryturę, to mamy regulacje ustawowe i to się nie zmieniło, a co do 14. emerytury, nie mamy regulacji ustawowych. Nie zajmujemy się tym w tej chwili - powiedziała Gerturda Uścińska.

To też może cię zainteresować: Pomorze: Sanepid aktualizuje dane dotyczące zakażeń koronawirusem. Dobre wiadomości dla Trójmiasta