Stulatek zebrał 33 miliony funtów

Czy to możliwe, żeby jeden człowiek w sędziwym wieku zebrał 33 miliony funtów? Jak podaje "Fakt.pl", taka historia miała miejsce w Wilekiej Brytanii. Thomas Moore weteran II wojny światowej, który narażał swoje życie, by chronić innych. Aktualnie ma sto lat i nadal chce aktywni służyć państwu. Dlatego postanowił zaangażować się w zbiórkę pieniędzy na rzecz walki z koronawirusem. Wiek nie pozwolił mu na standardowe pozyskiwanie pieniędzy, dlatego wymyślił na to sposób. Postanowił do setnych urodzin przejść cały swój dom sto razy za pomocą balkonika.

Nikt nie przypuszczał, że Thomas zjedna sobie takim gestem i wyzwaniem wielu ludzi. Mężczyzna chciał zebrać zaledwie 1000 funtów, a ostateczna kwota przerosła jego najśmielsze oczekiwania. W setne urodziny suma wynosiła aż 33 miliony funtów. Moore został odznaczony przez królową Elżbietę medalem za zaangażowanie społeczne.

Kiedy zaczynaliśmy od tego ćwiczenia, nie spodziewaliśmy się, że dostaniemy taką sumę pieniędzy. To jest naprawdę niesamowite. Pracownicy w Narodowej Służbie Zdrowia, zasługują na wszystko, co możemy im ofiarować. Wszyscy są tacy odważni. Ponieważ każdego ranka lub każdej nocy narażają się na niebezpieczeństwo i myślę, że musimy dać im najwyższe oceny za ten wysiłek. W tej chwili jesteśmy trochę jak na wojnie. Thomas Moore

To również może Cię zainteresować: MAŁOPOLSKA: KOLEJNE PRZYPADKI COVID-19. MIESZKAŃCY W STRACHU PRZED WIRUSEM

Zobacz także: MICHAŁ SZPAK POKAZAŁ SWOJĄ KUCHNIĘ. FANI ZASKOCZENI ARANŻACJĄ POMIESZCZENIA