Na to, by pogoda przez dłuższy czas była spokojna i w miarę podobna – nie ma co liczyć. Jak przekonują synoptycy, sytuacja jest dynamiczna. Już od środy 15 lipca nad Polską pojawią się kolejne niebezpieczne zjawiska atmosferyczne. Słupki wskażą 26 stopni Celsjusza.

Pogoda na weekend 17-19 lipca

Niż, który przyszedł do nas w tym, tygodniu, w weekend zacznie opuszczać Polskę. W związku z tym pogoda ulegnie zmianie, na plus. Na niebie ujrzymy znacznie więcej słońca niż dotychczas. Mimo iż pogoda będzie wyższa niż zakładano, do upałów jeszcze daleko.

Pogoda na Wielkanoc 2020. Źródło: Youtube
Pogoda na Wielkanoc 2020. Źródło: Youtube
Pogoda na Wielkanoc 2020. Źródło: Youtube

Weekend rozpocznie się miarowo, słupki na Podhalu wskażą maksymalnie 15 stopni Celsjusza. Centralna część kraju osiągnie temperaturę najwyżej 23 stopni. Na północnym-wschodzie będzie nieco cieplej, tam słupki pokażą około 25 stopni.

Od soboty będzie znacznie cieplej. Przeciętnie słupki wskażą około 24-28 stopni . Nieco chłodniej będzie na południu oraz nad morzem, gdzie temperatura osiągnie około 19-23 st. C, w rejonie Zakopanego 16 st. C. Noce w dalszym ciągu pozostaną chłodne, słupki pokażą od 10 do 16 st. C.

To też może cię zainteresować: Kraków: jak kształtują się ceny owoców i warzyw na popularnych targach w mieście

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Gdzie będzie można zabawić się w ten weekend? W klubach ponownie mogą odbywać się dyskoteki i imprezy

O tym się mówi: Kraków: w mieście tworzą się korki. Trwa przebudowa jednej z linii tramwajowej