John i Charlotte Henderson łącznie mają ponad… 211 lat, a ich historia miłosna przetrwała niejedną burzę i próbę czasu.

Aby wspólnie świętować 80. rocznicę, 106-letni John przywiózł 105-letnią Charlotte samochodem z 1920 roku - podobnie jak zrobił to na ich pierwszej randce – wręczając jej piękny bukiet kwiatów.

Przyjaciele i rodzina zebrali się w Longhorn Village, aby uczcić wspaniałą rocznicę pary na potężnej imprezie z dużą ilością jedzenia i pokazem slajdów ze zdjęciami pary wylonanymi przez te blisko 80 lat małżeństwa.

Jason Free, który zgłosił swego wujka i ciotkę do Księgi rekordów Guinnessa jako najstarsze żyjące małżeństwo powiedział dziennikarzom CNN, co czyni tę parę tak wyjątkową.

To najstarsze żyjące małżeństwo na świecie!

Najstarsza żyjąca para na świecie świętowała niesamowitą rocznicę w swoim życiu. Społeczność żyjąca w Austin w Teksasie zorganizowała im przyjęcie z okazji 80. rocznicy ślubu.

- Są cudowną parą i przykładem bardzo szczęśliwego małżeństwo z kilku powodów - cieszą się swoim towarzystwem, nigdy się nie nudzą, lubią spędzać ze sobą czas, podróżują razem i żyją zwyczajnym życiem, uśmiechając się mimo przeciwności losu - powiedział.

John i Charlotte poznali się w jednej grupie na Uniwersytecie w Teksasie w 1934 roku i pobrali w 1939 roku, zaledwie kilka miesięcy po rozpoczęciu II wojny światowej.

„Opowiedzą wam wiele ciekawych historii z przeszłości, ale nie żyją nią - powiedział dziennikarzom jeden z krewnych pary.

Jim Bissett jest rezydentem domu opieki Longhorn Village, w którym para żyje i przyjaźni się z małżeństwem stulatków od 10 lat.

- Są po prostu łaskawymi, miłymi, życzliwymi ludźmi - powiedział Bissett.

Zarówno John, jak i Charlotte są nadal bardzo zdrowi i mówią, że sekretem długiego życia i szczęśliwego małżeństwa jest skromne życie i znanie umiaru we wszystkim.

- Bądźcie serdeczni wobec swojego małżonka - dodał John.

Jak informował portal "Życie": POLACY OBAWIAJĄ SIĘ O SWOJE ZDROWIE. W POLSCE PANOSZY SIĘ GROŹNA ROŚLINA, BLISKIE SPOTKANIE Z NIĄ MOŻE SKOŃCZYĆ SIĘ POPARZENIEM

Przypomnij sobie: ZAMIESZANIE Z DEBATAMI PREZYDENCKIMI TRWA. W SIECI ZNALAZŁO SIĘ ZAPROSZENIE DO DEBATY KANDYDATÓW W TVP, TREŚĆ BUDZI WĄTPLIWOŚCI

Portal "Życie" pisał również: NIESAMOWITA POSTAWA PANNY MŁODEJ URATOWAŁA KOBIETĘ W WIELKIEJ OPRESJI. ZDJĘCIA OBIEGŁY CAŁY ŚWIAT