Australijski park dzikich zwierząt powitał pierwszą koalę urodzoną od czasu niszczycielskich pożarów buszu, w których miało zginąć nawet kilka miliardów zwierząt, a wiele gatunków wymarło na skutek trawiącego wszystko, co stanęło na jego drodze ognia.

Oto Ash, pierwsza koala urodzona w tym sezonie w Australian Reptile Park w środkowej Nowej Południowej Walii. Park, który opublikował wiadomości w poście z 26 maja na Facebooku, powiedział, że Ash jest nadzieją na przyszłość dla rodzimej przyrody Australii.

- Mamy wyjątkowe ogłoszenie... Nasza pierwsza koala po pożarach niemal wyskoczyła z torby swojej Mamy, aby się powiedzieć światu: cześć! Opiekunowie postanowili nazwać ją Ash i jest pierwszą koalą urodzoną w parku od czasu tragicznych pożarów australijskiego buszu i jest znakiem nadziei na przyszłość rodzimej przyrody Australii – napisali na Facebooku pracownicy Australian Reptile Park.

fot. Instagram

Na świat przyszła pierwsza koala po pożarach w Australii! To mały cud dla australijskiej natury!

Katastrofalne pożary buszu niszczące Australię zaczęły się na początku lipca 2019 roku i weszły w największą fazę na początku 2020 roku. Nowa Południowa Walia płonęła przez ponad 240 dni, a na skutek ognia spłonęło ponad 13 milionów akrów, a prawie 2500 zostało zniszczonych domów, zgodnie z danymi władz Nowej Południowej Walii. Według premiera Australii Scotta Morrisona co najmniej 25 osób zginęło w całym kraju.

Według szacunków z stycznia 2020 roku, przeprowadzonych przez Uniwersytet w Sydney w pożarze zginął ponad miliard zwierząt, a co najmniej 800 milionów z nich żyło na ternarach właśnie Nowej Południowej Walii.

Po miesiącach pożarów straż pożarna Nowej Południowej Walii poinformowała w marcu, że „nie ma już obecnie aktywnych pożarów buszu lub trawy”.

Zgodnie ze znaczeniem swojego imienia, nowa koala reprezentuje nadzieję na powrót dzikiej przyrody, która zaczyna wyrastać z popiołów pozostawionych przez niszczycielskie pożary.

fot. Instagram

Jak informował portal "Życie": POLACY OBAWIAJĄ SIĘ O SWOJE ZDROWIE. W POLSCE PANOSZY SIĘ GROŹNA ROŚLINA, BLISKIE SPOTKANIE Z NIĄ MOŻE SKOŃCZYĆ SIĘ POPARZENIEM

Przypomnij sobie: ZAMIESZANIE Z DEBATAMI PREZYDENCKIMI TRWA. W SIECI ZNALAZŁO SIĘ ZAPROSZENIE DO DEBATY KANDYDATÓW W TVP, TREŚĆ BUDZI WĄTPLIWOŚCI

Portal "Życie" pisał również: NIESAMOWITA POSTAWA PANNY MŁODEJ URATOWAŁA KOBIETĘ W WIELKIEJ OPRESJI. ZDJĘCIA OBIEGŁY CAŁY ŚWIAT