Trudna droga do zawarcia związku małżeńskiego

Jak podaje portal "wp.pl", od 1 czerwca obowiązują inne zasady przeprowadzania przez duchownych wywiadu i przygotowań do zawarcia związku małżeńskiego. Jest to spowodowane coraz większą liczbą próśb o rozwód kościelny. Kapłani chcą, by młodzi ludzie z większą rozwagą podchodzili do decyzji, którą podejmują na całe życie, dlatego od początku tego miesiąca zmienił się zestaw pytań i tematów poruszanych podczas przygotowań do ślubu. Narzeczeni są "przesłuchiwani" osobno i muszą odpowiedzieć na wiele pytań, często dotyczących sfery intymnej i seksualności. Czytelnicy portalu "wp.pl" postanowili podzielić się swoją historią i ocenić, czy rzeczywiście jest się czego obawiać.

Pixabay

Iwona i Rafał są katolikami, jednak ich życie nie jest bliskie ideału. Zamieszkai wspólnie prze ślubem i martwili się, że to zdyskwalifikuje ich do przypieczętowania ich związku sakramentem. Okazało się, że wywiad przeprowadzany przez duchownego nie był wcale traumatycznym wydarzeniem.

Nasz ksiądz jest kulturalną i taktowną osobą. Zadawał wszystkie pytania dyskretnie ani razu nie przekroczył granicy intymności. I przyznam, że dla osób wierzących taki nowy formularz ma znacznie większy sens, bo dzięki niemu musiałam się zastanowić nad sprawami, nad którymi się nie zastanawiałam. Iwona

Pixabay

To również może Cię zainteresować: GLIWIŃSKA ZŁAPANA Z TAJEMNICZYM MĘŻCZYZNĄ. CZY TO JAROSŁAW BIENIUK

Zobacz także: W KTÓRĄ NIEDZIELĘ MOŻNA ZROBIĆ ZAKUPY? LISTA JEST ZASKAKUJĄCA