Moda na słowiańskość

Jak podaje portal "dobrewiadomosci.net.pl", nie tylko Grecy czy Rzymianie mają swoją mitologię. Okazuje się, że pochwalić się nią mogą również Słowianie, choć mało kto wie o jej istnieniu. Coraz większa grupa osób chce zagłębić się w poznanie własnych korzeni i ucieka od stereotypowej fascynacji "zachodem" oraz innymi kulturami. Skąd ta pewność, że Słowanie w końcu docenili i pokochali to, co własne? Są na to dowody!

Modę na słowiańskość najbardziej widać w literaturze. Już od kilku lat w powieściach znanych I wybitnych nazwisk pojawiają się słowiańskie mity. Powrotem do przeszłości zainspirowali się między innymi: Olga Tokarczuk, Berenika Miszczuk czy Marek Krajewski. Zainteresowanie tą tematyką można również zauważyć w mediach społecznościowych. To właśnie tam przybywa użytkowników, którzy chętnie obserwują profile zajmujące się rozprzestrzenianiem słowiańskości. Przekonuje o tym autorka bloga i konta na Instagramie o nazwie "SlavicBook", Wiktoria Korzeniewska.

Nasza rodzima mitologia jest po prostu wciągająca. Najpierw odkrywamy, że nie tylko Grecy czy Rzymianie mają swoje mity, ale my także. A gdy zaczynamy się w nie zagłębiać, zachwycamy się jeszcze bardziej, bo stają się nam niezwykle bliskie. Wiktoria Korzeniewska

Jesteście zainteresowani taką tematyką?