Psy niczym rodzice

Czy to możliwe, aby psy potrafiły wychować szczeniaka bardziej niż ludzki opiekun? Okazuje się, że tak! Przykładem tego może być historia opowiedziana na łamach portalu "wamiz.pl", która pokazuje silną więź zwierząt.

Mała Shamrock trafiła do rodziny zastępczej na czas izolacji związanej z koronawirusem. Szczeniak ma problemy ze wzrokiem i nie mógł odnaleźć się w domu pani Kim Downie, która przygarnęła go do siebie dzięki temu, że przez pandemię miała więcej czasu na zaopiekowanie się zwierzakiem.

Mam już dwa golden retrievery, więc pomyślałam, że one pomogą mi wychować uroczego małego golden retrievera. Na początku były trochę sceptyczne, ale z czasem przekonały się do tego pomysłu. Kim Downie

Pixabay

Przypuszczenia Kim były słuszne. Mała Shamrock nie potrafiła odnaleźć się w nowym otoczeniu, ale pomogli jej w tym "starsi bracia", którzy nauczyli ją psiego życia. Efekty wychowania są zaskakujące!

Shamrock nie wiedziała nawet, jak ma bawić się z innymi zwierzętami. Z początku jedynie gryzła ogony swoich towarzyszy, a dopiero później zainspirowana pozostałymi psami, nauczyła się, jak spędzać aktywnie czas. Z nieśmiałego szczeniaka zamieniła się w radosną psinkę, a ta metamorfoza mocno ucieszyła jej opiekunkę.

Pozostałe psy pokazują szczeniakowi, jak bawić się jak prawdziwy golden retriever, jak taplać się w błocie, jak robić bałagan.

Shamrock trafiła teraz do nowej rodziny, której członkiem jest małe dziecko. To kolejna nowość w życiu psiaka, ale mamy nadzieję, że lekcja życia z dwoma golden retrieverami nauczyła ją, jak odnaleźć się w nowym otoczeniu!

wamiz.pl