Jak podaje portal „Pikio”, wyniki badań tej kobiety obiegły cały świat, wywołując przy tym niemałe emocje. Dla jednych to przerażające, dla innych trudne do uwierzenia. Był to szok nie tylko dla badanej kobiety, ale także dla medyków. Nikt nie spodziewał się znaleźć w jej brzuchu czegoś podobnego.

Przerażające wyniki badań

Opisana przez portal „Wirtualna Polska”, miała miejsce w Chile. 92-latka po upadku, zaniepokojona swoim stanem zdrowia, udała się na wizytę do lekarza. Poinformowała medyka, że upadła oraz nieustannie odczuwa ból. Zaniepokojony doktor zlecił pacjentce wykonanie zdjęcia rentgenowskiego brzucha.

Kiedy lekarz spojrzał na wykonane zdjęcie, nie był w stanie uwierzyć własnym oczom. W ciele kobiety znajdował się obumarły płód. Zdecydowano się przeprowadzić kolejne badania, które pozwoliły ustalić, że płód jest duży, zwapniony, a kobieta ma go w sobie od około 50 lat.

YouTube/Today I Found OUT

Kamienne dziecko

Kobieta przyznała, że kiedy była w ciąży jej dziecko zmarło w 7 miesiącu. Nie miała jednak świadomości, że płód pozostał w jej ciele. Nie odczuwała w związku z tym żadnych dolegliwości. Zwapnienia płodu, do którego doszło określane jest również jako kamienne dziecko.

Jeśli w trakcie ciąży dojdzie do obumarcia płodu, pozostanie go w ciele kobiety jest dla niej zagrożeniem. Organizm kobiety usuwa płód samoczynnie lub dokonują tego lekarze. Jeśli płód nie zostanie usunięty dochodzi do zwapnienia, co stanowi mechanizm ochronny przed infekcjami wewnętrznymi. U 92-latki lekarze zdecydowali się nie usuwać płodu.

YouTube/Today I Found OUT

Co sądzicie o całej sytuacji?

To też może cię zainteresować: Kobieta uratowała życie swojemu synowi, który spadł z 4. piętra

Zobacz o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: 77-letnia kobieta nosi na plecach swojego dorosłego niepełnosprawnego syna