Jak donosi Gazeta Wrocławska, słynny językoznawca profesor Jan Miodek już od 15 listopada, zapowie nazwę przystanku przy Uniwersytecie Wrocławskim. Jak się okazuje, nie będzie to debiut profesora. Głos Jana Miodka możemy usłyszeć także w Filharmonii Szczecińskiej.

To pomysł MPK, a ja na tę propozycję chętnie przystałem. Nie ukrywam, że jest mi bardzo miło. Chyba w każdym człowieku jest odrobina pragnienia, by zostać uwiecznionym. Kiedyś taksówkarz powiedział mi: "pana nie będzie, a krasnal będzie" (profesor Miodek ma swojego krasnala przed budynkiem Instytutu Filologii Polskiej - przyp. red.). Odpowiedziałem, że jak go nie ukradną złomiarze, to będzie – powiedział prof. Jan Miodek w rozmowie z portalem GazetaWroclawska.pl.

Głos profesora rozbrzmi w tramwaju dwukrotnie. Pierwszy raz kiedy profesor zapowie przystanek zdaniem: "następny przystanek: Uniwersytet Wrocławski”, i kolejny raz już na samym przystanku.

- Wtedy, gdy tramwaje linii 6 i 7 skręcają z mostu Uniwersyteckiego w prawo. Właśnie za zakrętem jest przystanek: Uniwersytet Wrocławski - precyzuje prof. Miodek.

Data 15 listopada nie jest przypadkowa. W dzień ten wypada Święto Uniwersytetu Wrocławskiego.

Warto przypomnieć... JEŻELI KORZYSTASZ Z KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ, TA WIADOMOŚĆ JEST DO CIEBIE

Jak informuje portal "Życie"... MANDAT ZA NIC? TAJNIKI KODEKSU DROGOWEGO ZASKAKUJĄ KIEROWCÓW