Kilka dni temu mieszkanka Poznania była świadkiem wydarzenia z udziałem policjantów, które wywołało łzy w jej oczach. Takie emocje spowodowało wspaniałomyślne zachowanie mundurowych. Zaobserwowani przez kobietę funkcjonariusze pomogli zdezorientowanej starszej pani, która zgubiła drogę do domu.

Policja nie cieszy się dużym zaufaniem społecznym w naszym kraju. Często zdarza, że się Polską wstrząsają informacje o nieprofesjonalnym zachowaniu policjantów lub ich przesadnie agresywnych interwencjach.

Jednak tym razem funkcjonariusze z Poznania dali się poznać od zupełnie innej strony. Kobieta wracająca z pracy była świadkiem wspaniałej sceny z udziałem mundurowych. To, co zobaczyła wzruszyło ją tak bardzo, że postanowiła opisać sprawę i wysłać wiadomość na fanpage Polskiej Policji na Facebooku.

– Podczas mojego powrotu z pracy ulicą Królowej Jadwigi w mieście Poznań, była to godzina coś koło 20:30, zauważyłam cudowną (nie spodziewałam się tego) sytuację, jak dwóch Policjantów pomaga starszej kobiecie. Z tego co usłyszałam to podczas powrotu z zakupów zgubiła drogę do domu. Panowie gdy to usłyszeli to z uśmiechem przekonywali starszą Panią, że znajdą jej klatkę i bardzo chętnie jej pomogą w drodze do domu – opisała wydarzenie kobieta.

Mundurowi wzięli od starszej pani zakupy i dali jej wsparcie swoimi ramionami, aby pomóc jej iść. Ta postawa bardzo wzruszyła obserwującą zajście kobietę.

– Obserwowałam dłuższą chwilę tą sytuację z łzami w oczach i jestem pełna szacunku za taki profesjonalizm. Po dłuższej chwili zauważyłam jak wchodzą do jednej z klatek na ulicy Królowej Jadwigi. Chciałabym aby każdy Policjant w Polsce brał z nich przykład, bardzo rozczuliła mnie ta sytuacja i bardzo fajnie buduje to obraz was wszystkich w naszych oczach – zrelacjonowała na Facebooku.

Piękne słowa i szacunek dla policjantów z Wielkopolska Policja Naprawdę ogromna duma! "Dobry wieczór, chciałam...

Gepostet von Polska Policja am Freitag, 11. Oktober 2019

Przeczytaj, czy polska policja dostanie rozszerzone uprawnienia: BĘDZIE W POLSCE NOWE PRAWO? NIE POSŁUCHASZ POLICJANTA, TRAFIASZ ZA KRATKI!

Warto zobaczyć też mundurowego w zupełnie innym wydaniu: „ROZTAŃCZONY POLICJANT”: JEGO WYCZUCIE RYTMU WIDAĆ NA NAGRANIU, KTÓRE BŁYSKAWICZNIE OBIEGŁO INTERNET