Posłowie nowej kadencji jeszcze nie zdążyli zasiąść w sejmowych ławach, a już niektórzy z nich wywołują zamieszanie. Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, nowy poseł z Prawa i Sprawiedliwości, zabłysnął wypowiedzią o roli kobiet. Polityk twierdzi, że kobiety zostały powołane przez Boga do rodzenia dzieci i to jak najszybciej, i jak najwięcej.

Na konferencji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Przemysław Czarnek dał prawdziwy popis. Poseł znany przede wszystkim z homofobicznych wypowiedzi zawyrokował do czego Bóg stworzył kobiety. Według posła PiS do rodzenia dzieci.

W jego wizji rzeczywistości kobiety mają mieć najwięcej dzieci jak to możliwe i zachodzić w ciąże tak szybko, jak tylko to możliwe.

Dziennikarka TOK FM, Anna Gmiterek-Zabłocka, zacytowała na Twitterze oburzające słowa prawicowego posła: – Jak się pierwsze dziecko rodzi w wieku 30 lat, to ile ich można urodzić? To są konsekwencje mówienia kobietom, że nie muszą robić tego, do czego zostały przez pana Boga powołane.

Przemysław Czarnek postanowił skomentować też sprawę małżeństw homoseksualnych w trakcie swojego wykładu na konferencji. Jak można się było spodziewać, nie ma o nich pozytywnego zdania. – Nie istnieje coś takiego w przyrodzie jak małżeństwo homoseksualne. To jest dokładnie jak kałuża sucha albo morze suche. Albo jest kałuża albo jej nie ma – przytoczyła jego słowa Anna Gmiterek-Zabłocka.

ŻYCIE Poleca: „SŁUŻYŁ RZECZYPOSPOLITEJ, BOGU I POLSCE, ALE SŁUŻYŁ TAKŻE POLSKIEJ PRZYRODZIE”. POLITYCY PIS ŻEGNAJĄ PROF. JANA SZYSZKO

Pisaliśmy również o tym: PIS JUŻ PRÓBUJE PRZEKUPIĆ SENATORÓW OPOZYCJI. JEDNEMU ZAPROPONOWALI TEKĘ MINISTRA ZDROWIA!

Źródło: „natemat.pl”