Wkrótce w aplikacji Google Maps na iOS mają zostać wprowadzone zmiany. Nowa funkcja ma umożliwiać zgłaszanie w czasie rzeczywistym informacji odnośnie kontroli prędkości, wypadków czy zwężenia dróg. W ten sposób kierowcy będą mogli ostrzec pozostałych uczestników ruchu.

Obecnie do najpopularniejszych aplikacji z nawigacją zaliczyć można Waze czy Yanosik. Ich największą zaletą jest dostarczanie kierowcom ważnych informacji o warunkach na drodze. Dzięki temu użytkownicy mogą w czasie rzeczywistym dowiedzieć się o ewentualnych niedogodnościach, co pozwoli zaplanować optymalną trasę podczas podróży.

Tą samą drogą szybko postanowili iść specjaliści zajmujący się aplikacją Google Maps wprowadzając możliwość raportowania wydarzeń drogowych w systemie. Niestety do tej pory z usługi mogli skorzystać jedynie użytkownicy Androida. Według najnowszych informacji wkrótce ma się to zmienić.

Nowa funkcja w Google Maps na iOS

Google oficjalnie ogłosiło, że już niedługo użytkownicy iOS będą mogli zgłaszać stałe i wyrywkowe kontrole prędkości. Na podstawie zebranych informacji aplikacja będzie ostrzegać uczestników ruchów, co pozwoli uniknąć im mandatów.

Dodatkowo usługa umożliwi raportowanie innych utrudnień na drodze, takich jak zamknięty pas ruchu, roboty drogowe czy pojawienie się obiektów utrudniających przejazd. Tym razem funkcja ta dostępna będzie zarówno dla użytkowników Androida, jak i iOS.

Jak skorzystać z nowej funkcji Google Maps?

Aby zgłosić utrudnienia na drodze należy stuknąć w nowy przycisk znajdujący się pod kompasem w trybie nawigacji. Ma on symbol głośnika z wykrzyknikiem.

Warto pamiętać, że usługa będzie wprowadzana stopniowo. W przypadku niektórych użytkowników wprowadzenie aktualizacji może potrwać nawet do kilku tygodni.

Może zainteresuje Cię to: PKO wprowadza usługę dla klientów. Czy wiesz, co to jest e-tożsamość?

Życie poleca: Natychmiast odinstaluj te aplikacje – mogą być szkodliwe dla Twojego smartfona!

Źródło: „Noizz.pl”