Żona kierowcy Jarosława Kaczyńskiego może stracić pracę w Agencji Wywiadu

Po zatrzymaniu przez CBA Bartłomieja M. i innych ludzi z kręgu MON w Agencji Wywiadu ma panować strach. Pracę stracić może między innymi małżonka bliskiego współpracownika PiS Jarosława Kaczyńskiego.

W agencji huczy od plotek, że nagle pracę może stracić szefowa pionu logistyki – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”. Urzędniczka jest żoną Jacka Cieślikowskiego, bliskiego współpracownika Jarosława Kaczyńskiego. Objęła stanowisko w ubiegłym roku. Cieślikowski jest kierowcą prezesa PiS i radnym miasta stołecznego Warszawy.

Żona Jacka Cieślikowskiego może stracić pracę w Agencji Wywiadu.

Zmiany kadrowe miałyby być związane ze sprawą sprzedania Agencji Wywiadu systemu do wykrywania dronów przez firmę z Zielonej Góry, Hertz Systems. System antydronowy Jastrząb miał wykrywać niezliczoną ilość dronów symultanicznie, a owa wykrywalność miała wynosić 100 proc.

Jednak, jak informuje „DGP”, powołując się na informacje z dwóch źródeł, system rozczarował funkcjonariuszy wywiadu.

Poza tym Hertz Systems było zamieszane w aferę łapówkarską związaną z zamówieniami dla MON w 2010 r., a CBA interesowało się firmą już w 2017 r.

Przy sprzedaży systemu antydronowego pracował były poseł PiS Mariusz Antoni K. Zatrzymano go, tak jak kilku urzędników MON i pracowników PGZ pod koniec stycznia. Mariusz Antoni K. już opuścił areszt.

Wraz z nim zatrzymano też byłego rzecznik MON Bartłomieja M. Zatrzymani podejrzani są m.in. o powoływanie się na wpływy i czerpanie z tego korzyści materialnych. Sprawa dotyczy okresu, kiedy szefem resortu obrony był Antoni Macierewicz.

źródło: „Dziennik Gazeta Prawna”

Share