Żółw skórzasty wyszedł na plażę, by złożyć jaja. Gdy miejscowi znaleźli go w piasku, zrobili sobie z niego zabawkę do zamęczenia

Ludzie czasami zachowują się jak stado.

Popisują się przed sobą, gotowi rozszarpać słabszych od siebie, niczym bezmyślna zgraja łotrów. Starsi pokazują młodszym, co trzeba robić, a ci kopiują te zachowania, żeby zaimponować dorosłym. Głupotą i brutalnością łatwiej zarazić się w grupie, gdzie zarówno wina, jak i odpowiedzialność jest zbiorowa. Jednostki nie odpowiadają więc za nic i wcale nie muszą za siebie myśleć. Są dzicy i bezlitośni.

Przykłady strasznych rzeczy, które robią szajki i bandy można mnożyć. Niektóre jednak są szczególnie okrutne i zapadają w pamięci na długo. Nagranie takich potworności obiegło internet 5 lipca br. Widać na nim zgraję mieszkańców jednej z wiosek w Indonezji, którzy postanowili poznęcać się nad żółwiem. Żółw skórzasty wyszedł na plażę, by złożyć jaja. To niezwykle ważne dla tych olbrzymów, gdyż są zagrożone wyginięciem i każde złożone jajo jest na wagę złota.

Podejrzewamy, że szajka z plaży o tym nie wiedziała, a nawet gdyby niewiele by ich to obeszło. Gdy tylko miejscowi znaleźli żółwia w piasku od razu zrobili sobie z niego zabawkę do zamęczenia. Ustawili się w kolejce do przejechania się na umęczonym zwierzęciu. Najpierw wsiadł na niego starszy mężczyzna, który najprawdopodobniej go znalazł.

.

Zachęcany okrzykami towarzyszy wygodnie się usadowił i pozwolił wieźć się niczym książę. Potem nastąpiła zmiana i na zwierzę wskoczył młodszy mężczyzna, którzy zaczął nonszalancko zajadać się przekąską. Potem było tylko gorzej. Na żółwia weszło dwóch mężczyzn z dzieckiem. Biedny olbrzym zaczął uciekać w kierunku wody.

.

Torturowany żółw desperacko chciał zbiec do wody. Mężczyźni jednak nie zamierzali ułatwić mu zadania. Na jego grzebie wciąż zmieniali się pasażerowie. Usiadł na nim jeden ze starszych mężczyzn, a młodszy zaczął z całej siły ciągnąć zwierzę za tylne płetwy. Ciągnął tak, jakby chciał zatrzymać żółwia na plaży i uniemożliwić mu ucieczkę. Gdy ta sztuka mu się nie udała, wpadł na inny „genialny pomysł. Wstał i stanął na płetwach żółwia, które wcześniej ciągnął.

.

Zwierzę mimo potwornego bólu, które z pewnością czuło, ostatkiem sił wczołgało się do wody. Na tym nagranie się kończy. Można tylko przypuszczać, co dalej działo się z żółwiem. W wodzie żółw musiał mieć lekką przewagę. Mężczyźni zaczęli się z niego ześlizgiwać. Możliwe też, że znęcanie nad zwierzęciem zwyczajnie im się znudziło lub odpuścili po umęczeniu zwierzęcia, tak, że przykro było na niego patrzyć.

To chore i straszne, co mu zrobili. Podłe gnidy jeszcze się tym popisują – biją na alarm internauci.

Jak donoszą media, do tortur doszło prawdopodobnie na plaży w Asukweri. Brutali z nagrania jeszcze nie odszukano. Nie wiadomo, czy dosięgnie ich jakaś kara. Szkoda, że taki stres, ból i cierpienie przeżywa zwierzę, które już niedługo może zniknąć z powierzchni ziemi. Ludzi za to jest pod dostatkiem i pewnie nasz gatunek wiele by nie stracił, gdyby populacja spadła o osobników takich jak ci z nagrania.

Zobacz koszmarne nagranie z tego, co ludzie robili temu pięknemu żółwiowi

źródło: jestpozytywnie.pl

Share