Znaliśmy ją z „Rodziny Leśniewskich”, „Nad Niemnem”. Magdalena Scholl-Kalinowska miała 49 lat

Magdalena Scholl-Kalinowska była aktorką, która jako dziecka grała w takich serialach jak „Rodzina Leśniewskich”, „Nad Niemnem” czy „Jan Serce”. Informację o jej śmierci potwierdzili bliscy aktorki.

27 września zmarła Magdalena Scholl-Kalinowska. Jako pierwszy poinformował o tym serwis filmpolski.pl, powołując się na bliskich aktorki. W sieci pojawiły się kondolencje dla rodziny i ciepłe słowa od osób, które z nią współpracowały.

„Żal po prostu, a wspomnienia z planu pozostaną” – napisał na Facebooku Zbigniew Gajzler, biorący z artystką udział przy produkcji filmu „Co lubią tygrysy”.

Zobacz także: ZASKAKUJĄCE POKREWIEŃSTWO JANA KOBUSZEWSKIEGO. POLSCY GWIAZDORZY TO JEGO RODZINA

„Krótko się znaliśmy. Trzy dni zdjęć do ‚Nad Niemnem’. Tańczyliśmy razem w ujęciach pod Białymstokiem. Nie mogłem uwierzyć w to, co wczoraj przeczytałem. Bardzo smutna wiadomość. Bardzo” – napisał Krzysztof Derkowski.

Magdalena Scholl-Kalinowska miała pełną świadomość, że mimo iż zagrała w ponad 20 filmach i serialach, nadal kojarzona jest z rolą Bąbla z „Rodziny Leśniewskich”.

Zobacz także: „LICZYMY, ANALIZUJEMY…” PREZES ZUS NIE TRYSKA ENTUZJAZMEM. CO PRZYNIESIE PODWYŻKA PENSJI MINIMALNEJ?

W swojej aktorskiej karierze zagrała również m. in. w „Królowej Bonie”, „Seksmisji” i „Akademii Pana Kleksa”. Rola w filmie „Nad rzeką, której nie ma”, na początku lat 90-tych, była jej pożegnaniem z filmem.

W latach 90-tych artystka studiowała na Wydziale Socjologii Uniwersytetu Łódzkiego. W 2014 roku wydany został jej prozatorski debiut pt. „Nowicjusz”.

Źródło: „o2.pl”

Share