Zmiana na stanowisku premiera RP? Wiemy, kto ma największe szanse!

Nie cichną spekulacje dotyczące losów Mateusza Morawieckiego po hipotetycznym wygraniu wyborów przez PiS. Według doniesień osób, związanych z partią rządzącą, obecny premier raczej nie może liczyć na utrzymanie stanowiska w następnej kadencji. Mocnym kandydatem na jego miejsce jest Mariusz Błaszczak.

„Dziennik Gazeta Prawna” informował na swoich łamach, że Morawiecki mocno konkuruje ze Zbigniewem Ziobrą o wpływy na prawicy oraz w spółkach skarbu Państwa. Zakłada się, że Ziobro będzie dążyć do usunięcia Morawieckiego ze stanowiska premiera.

Zobacz także: LECH WAŁĘSA ZDZIWIŁ WSZYSTKICH. MOCNE SŁOWA O MORAWIECKIM NA KONWENCJI KO!

Partia Ziobry, Solidarna Polska, może wprowadzić do Sejmu nawet 20 posłów. Przynajmniej tak kalkulują politycy z PiS-u.

– Może dojść do takiej sytuacji, w której Ziobro pójdzie do prezesa i powie mu, że choć darzy Mateusza ogromną atencją, to jednak jego posłowie nie zagłosują za nim jako premierem – ujawnia informator „Dziennika Gazety Prawnej”.

W tych okoliczność prawdopodobnym kandydatem do wejścia na miejsce Morawieckiego jest Mariusz Błaszczak. Jest on jednym z najbardziej zaufanych ludzi Jarosława Kaczyńskiego, a w trwającej obecnie kampanii wyborczej radzi sobie świetnie.

Zobacz także: UROCZYSTOŚCI POŻEGNALNE KORNELA MORAWIECKIEGO. ZJAWIŁ SIĘ M.IN. ANDRZEJ DUDA I JAROSŁAW KACZYŃSKI

– Jego notowania rosną nie tylko w elektoracie, ale także w powyborczych scenariuszach – informuje gazeta.

Mariusz Błaszczak stał się inspiracją do powstania postaci Mariuszka z popularnego serialu „Ucho Prezesa”, który grany jest przez Mikołaja Cieślaka z Kabaretu Moralnego Niepokoju.

Źródło: „fakty.interia.pl”

Share