Zawsze dodawaj połówkę cytryny do zmywarki – powód jest bardziej genialny niż myślisz

Choć to może brzmieć dziwnie, ale uwierzcie mi, istnieje bardzo dobry powód, aby wyciśniętą połówkę cytryny wkładać do zmywarki, a nie wyrzucać do kosza.

Gdy dowiedziałam się o tym sposobie, musiałam się nim z wami podzielić. Każdy powinien poznać ten tani, prosty i efektywny trik, który rozwiązuje wiele problemów

.

Wyrzucanie jedzenia

Co roku do kosza trafia w Polsce olbrzymia ilość dobrego jedzenia. Nasza tradycja zastaw się a postaw się dalej jest w modzie. A jej efekty to kilogramy jedzenia, które wyrzucamy, bo przygotowaliśmy za dużo.

Oczywiście to sytuacja, która istnieje nie tylko u nas. W każdym kraju marnowana jest żywność. Często widoczna jest zależność, że im bogatsze i bardziej rozwinięte społeczeństwo, tym więcej wyrzuca się w nim jedzenia.

Weźmy na przykład często podawane nam za wzór Stany Zjednoczone.

Według tego artykułu, 50% wszystkich kupowanych produktów w USA trafia do kosza. To jest porażająca statystyka.

.

Zamiast wyrzucać resztki, sprawdź jak możesz je wykorzystać. Może możesz podzielić się jedzeniem z potrzebującymi? Z lokalną jadłodajnią dla ubogich? Może w okolicy funkcjonuje lodówka do dzielenia się żywnością?

Co z tą cytryną i zmywarką?

Ja w swoich poszukiwaniach sposobów na zagospodarowanie odpadków natrafiłam na genialny sposób na użycie wyciśniętej połówki cytryny.

Dotychczas taką cytrynę wyrzucałam do kosza.

Od niedawna wkładam ją wraz z naczyniami do zmywarki. Cytryna dodana do zmywania zdziała cuda z naczyniami i sztućcami. Zadba także o większą czystość samej zmywarki.

Cytryna podobnie jak ocet i soda jest naturalną alternatywą dla chemicznych środków czystości.

.

Najlepiej włożyć taką połówkę cytryny do pojemnika na sztućce. Ale nic się nie stanie jeśli włożysz ja także na półkę z naczyniami.

Zmywarkę włącz jak zawsze na standardowy program. Zobaczyć jakie cuda zdziała cytryna z naczyniami.

Sok z cytryny działa jak naturalny środek czyszczący. Ma niskie pH i właściwości antybakteryjne. Oprócz czystości zapewnia naczyniom przyjemny, naturalny zapach.

Czy nie warto spróbować? Tak wiele rzeczy w kuchni marnujemy. Od teraz cytryna do herbaty, do ryby, do sosu do sałaki, a potem do zmywania naczyń!

Bardzo fajny sposób na mądre wykorzystanie cytryny. Uwielbiam takie porady.

Udostępnij ten artykuł swoim znajomym na Facebooku, aby więcej osób dowiedziało się o zmywaniu z cytryną!

źródło: pl.newsner.com

Share